Cumhurbaşkanı Erdoğan askerlerin bayramını kutladı

AA |  11 Ağustos 2019 Pazar - 12:25 | Son Güncelleme : 11 08 2019 - 13:01

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 31 Temmuz 2018'de terör örgütü PKK'nın yola tuzakladığı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu, annesiyle şehit düşen 11 aylık Mustafa Bedirhan Karakaya'nın isminin yaşatıldığı üs bölgesini ziyaret etti.


Bakan Soylu, Derecik ilçesindeki ziyaretlerinin ardından Jandarma  Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Vali İdris Akbıyık, AK Parti Hakkari  Milletvekili Husret Dinç, Van Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Haci İlbaş ve  diğer yetkililerle, helikopterle Yüksekova'daki Şehit Bebek M. Bedirhan Karakaya  Üs Bölgesi'ne geçti.
 
Bakan Soylu, buradaki kurban kesimi ve bayramlaşmanın ardından üs  bölgesinde incelemelerde bulundu.
 
Soylu'nun üs bölgesinde telefonla aradığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan, bayramını kutladığı güvenlik güçlerine hitaben şunları söyledi:
 
 "Değerli kardeşlerim, yüksek komuta kademesi, gerekse de er, erbaş  bütün sevgili gençler, şehidimiz Bedirhan'ımızın ve değerli annelerinin adının  verildiği bu üs bölgesinde sizlerin Kurban Bayramı'nı bayramlaşmak suretiyle  tebrik ediyorum. Nice bayramlara Rabb'im bizleri hayırlısıyla kavuştursun. Allah  yar ve yardımcımız olsun. Kurban bayramlarının zaten manası, Hazreti İbrahim  aleyhissalatu vesselam ile oğlu İsmail aleyhissalatu vesselam arasındaki evlat  baba ilişkisinin en güzel bir ifadesi olduğu malumunuzdur. Sizleri o duygular  içerisinde ben de selamlıyorum. Ve bulunduğunuz yer bir şehadete yürüyüş  makamıdır. Sizler de buna inanmış gençlerimizsiniz, inanmış kardeşlerimizsiniz.  Sizlerin bu vatan topraklarında 'Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak  eğer uğrunda ölen varsa vatandır.' anlayışıyla görev yaptığınıza inanıyorum.  Tekrardan bayramınızı tebrik ediyorum. Ailelerinizle beraber nice mutluluklara  vesile olmasını Allah'tan diliyorum. Sağ olun, var olun."
 
Ardından Soylu, buradaki şeref defterini imzaladı. Yazdığı ifadeleri  okuyan Soylu, şunları kaydetti:
 
"Şehit Mustafa Bedirhan Karakaya Üs Bölgesi'ndeyiz. Aziz milletimizin  duasını, selamını getirmek için buradayız. Terörle mücadelede destan yazıp, bu  ülkeye, büyük milletimize pusu kuranlara aman vermeyen, bedel ödeten  kahramanlarımıza selam olsun. Allah onları muhafaza etsin. Başta Bedirhan bebek  olmak üzere annesi ve tüm şehitlerimize Cenabıhak'tan rahmet diliyorum,  gazilerimizin önünde şükran ve saygıyla eğiliyorum."
 
Askerlerle sohbet ederek, bir jandarma uzman çavuşun annesiyle  telefonda görüşen Soylu, daha sonra kentten ayrıldı.
 

ETİKETLER