Cumhurbaşkanı Erdoğan Aliyev'i kutladı

AA |  21 Mayıs 2020 Perşembe - 14:41 | Son Güncelleme : 21 05 2020 - 14:41

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'i, 28 Mayıs 1918'de ilan edilen Cumhuriyet'in 102'nci yıl dönümü dolayısıyla kutladı.


Azerbaycan Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, Erdoğan,  Aliyev'e gönderdiği mesajında, bağımsızlığını yeniden kazanmasından sonra her gün  daha da gelişen Azerbaycan'ın Aliyev'in liderliği ile elde ettiği başarılara,  Türkiye-Azerbaycan Yüksek Düzeyli Stratejik İş birliği Konseyinin son  toplantısında bir kez daha gururla şahit olduğunu belirtti.
 
İnançlı ve güçlü bir şekilde 102'nci yılına giren Azerbaycan'ın her  alanda büyük adımlar atmaya devam edeceğine içtenlikle inandığını vurgulayan  Erdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi:
 
"Mükemmel düzeyde olan stratejik ilişkilerimizi 'bir millet, iki  devlet' ruhuyla daha da genişletme konusundaki ortak irademizden büyük memnuniyet  duyuyorum. Kalpleri birlikte atan ülkelerimizin, şimdiye kadar olduğunu gibi  bundan sonra da milli meselelerde kardeşçe dayanışma sergilemeye, bölgemizde  barış, refah ve istikrara önemli katkılar yapmaya devam edeceğine inancım  tamdır."