Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu Kazakistan'da

AA |  18 Aralık 2016 Pazar - 13:35 | Son Güncelleme : 18 12 2016 - 13:39

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Kazakistan'da yapılacak Suriye görüşmelerinin Suriye ve Irak'ta güvenlik ve refahın getirilmesine, bu coğrafyalarda Batılı emperyalistlerin döktüğü kanın durmasına vesile olmasını umduğunu söyledi.


Kazakistan'da başlayan Türk filmleri haftasına katılmak üzere başkent  Astana'da bulunan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu, düzenlediğini basın  toplantısında, ay yıldızlı al bayrağın, Avrupa, Asya, Ortadoğu ve Afrika'daki  barışın ve refahın anahtarı olacağını bilenlerin, terörü musallat ederek  Ankara'yı diz çöktürmek istediğini belirtti.
 
Türkiye'yi PKK, FETÖ, DEAŞ gibi terör örgütleriyle uğraştırdıklarını  kaydeden Topçu, şöyle devam etti:
 
"Ankara'nın enerjisini terörle tüketeceklerini zannediyorlar. Buna  rağmen Ankara ayakta. Anadolu'da dedelerimizin, daha evvel Çanakkale'de, daha  geçtiğimiz yıllarda Mustafa Kemal Atatürk ile Dumlupınar'da, 15 Temmuz'da şehit  ve gazilerimizin yaptığı gibi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın etrafında Kürt, Türkmen, Arap, Arnavut, Alevi, Sünni bir ve beraberiz."
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın milli seferberlik ilan etmesi üzerine terör  örgütlerinin ülkenin her yerinden temizleneceğini vurgulayan Topçu, alçakça  saldırılara rağmen Türkiye halkının moralleri yüksek bir şekilde mücadeleye devam  edeceğini belirtti.
 
Topçu, "Bizim üstümüzde Allah, arkamızda Kazakistan gibi bir devlet ve Türk dünyasının Erdoğan ve (Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan) Nazarbayev gibi  değerli liderleri varken bizi asla yenemeyecekler." dedi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gelecek günlerde Kazakistan'ı ziyaret  edeceğini ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in de katılımıyla Suriye krizini görüşeceklerini hatırlatan Topçu, "İnşallah ata yurdumuzda yapılacak bu  görüşmeler Suriye'deki ve Irak'taki kardeşlerimize güvenlik ve refahın  getirilmesine, bu coğrafyalarda Batılı emperyalistlerin döktüğü kanın son  bulmasına vesile olur." ifadelerini kullandı.
 
Topçu, Türk filmleri haftasının da halk tarafından yoğun ilgiyle  karşılanacağından umut ettiğini sözlerine ekledi.
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Türk İşbirliği ve Koordinasyon  Ajansı (TİKA), Yunus Emre Türk Kültür Merkezi ve Yerli Düşünce Derneğinin  desteğiyle organize edilen Türk filmleri haftası 18-22 Aralık arasında  ziyaretçilerini bekliyor.