Gazetevatan.com » Eğitim » Çocuklara göre ebeveynler teknolojiden anlamıyor

Çocuklara göre ebeveynler teknolojiden anlamıyor

Yapılan bir araştırmada 7 çocuğa sorulan ebeveynlerinin teknolojiyle aralarının nasıl olduğun sorusu, büyüklerin birçoğunun teknolojiye uzak olduğunu ortaya koyuyor. Yurt dışında yapılan araştırmada yaşları 7-15 arası değişen 7 çocuk, verdikleri örneklerle ebeveynlerinin teknolojiyle olan imtihanlarını gözler önüne serdi.

Çocuklara göre ebeveynler teknolojiden anlamıyor 1- Büyükannem bizden uzakta yaşadığı için iletişim kurabilmemiz amacıyla ona bir tablet bilgisayar aldık. 4 ay sonra (haftada birkaç kez konuşuyorduk) bir araya geldiğimizde büyükannem, tablette başka biriyle konuşurken inanılmaz dikkatli bir şekilde ünlem tuşuna bastığını ama yüzünü buruşturup sildiğini ve bunu tekrar tekrar yaptığını gördüm.

Ona bunu neden yaptığını sordum. O da "Çünkü nokta koymaya çalışıyorum. Eğer dikkatli olmazsan noktanın üstündeki çizgiye basabilirsin" yanıtını verdi. Ona ünlem tuşuna basmadan nasıl nokta koyacağını açıkladım. Fakat o, kendi yönteminin ara sıra işe yaradığını iddia etmeye devam etti...

Seppe