Cizre şehitleri uğurlandı

02 Şubat 2016 Salı - 2:30 | Son Güncelleme : 02 02 2016 - 2:30

Cizre’deki PKK saldırısında şehit olan Ömer Güney Sivas, Ahmet Semerci Balıkesir ve Taner Cinpolat Gaziantep’te son yolculuklarına uğurlandı.


Şırnak’ın Cizre ilçesinde PKK’lı teröristlere yönelik operasyonda şehit olan özel harekat polisi Ömer Güney (24), Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Ahmet Semerci (29) ve Özel Harekat polisi Taner Cinpolat dün memleketlerinde toprağa verildiler.
 
Binlerce kişi karşıladı
 
Şehit Ahmet Semerci’nin cenazesi ise Balıkesir’de binlerce kişi tarafından karşılanırken, babası gözyaşları için “Güzel oğlum, yiğidim” diye haykırdı. Sındırgılı Semerci’nin cenazesi İller Kabristan’ında toprağa verildi. Bir süre sonra fenalaşan şehidin nişanlısı Emine Narin, baygınlık geçirdi.
 
Şehit polis Taner Cinpolat’ın cenazesi de Gaziantep Yeşilkent Mezarlığı’ndaki törenin ardından toprağa verildi. Büyükşehir Belediye Başkanı  Fatma Şahin, şehidin annesi Güllü Cinpolat’ı teselli etti. Şehidin küçük kardeşi Soner Cinpolat ağabeyine ait parkayı  giydi.
 
 
‘Hainleri sevindirmeyin’
 
Şırnak’taki törenin ardından askeri uçakla Sivas Nuri Demirağ  Havalimanı’na getirilen şehi Ömer Güney’in cenazesini, babası Sami Güney, polis şapkası  takan annesi Sevil ve kardeşi Elif, akrabaları, Sivas Valisi Alim Barut ve diğer  yetkililer karşıladı. Şehidin bazı yakınları Cizre’de özel harekat polisi olarak görev yapan  dayısının oğlu Serdar Yılmaz’a sarılarak gözyaşı döktü. Yılmaz, ağlayan yakınlarını “Kardeşim ölmedi, ağlamayın, vatan hainlerini sevindirmeyin” diyerek  teskin etmeye çalıştı.  Güney’in cenazesi, gözyaşları arasında Yukarı Tekke Mezarlığı’ndaki polis  şehitliğinde toprağa verildi.