Türkiye’de faaliyetleri Groupe PSA yürütecek

AA |  29 Ocak 2019 Salı - 14:47 | Son Güncelleme : 30 01 2019 - 13:21

Citroen markasının Türkiye’deki faaliyetleri 4 Mart’tan itibaren Groupe PSA Türkiye tarafından yürütülecek.


Citroen markasının distribütörlüğünü yürütmekte olan Baylas Otomotiv A.Ş.’nin  Citroen operasyonları 4 Mart itibarıyla sona erecek. Aynı tarihten itibaren  markanın satış, pazarlama ve satış sonrası hizmetleri Groupe PSA Türkiye tarafından yürütülecek                
 
Citroen açıklamasına göre, markanın distribütörlüğünü yürütmekte olan  Baylas Otomotiv A.Ş.’nin Citroen operasyonları 4 Mart itibarıyla sona erecek.  Aynı tarihten itibaren Citroen markasının satış, pazarlama ve satış sonrası  hizmetleri Groupe PSA Türkiye tarafından yürütülecek.                 
Baylas Otomotiv ve Groupe PSA Türkiye, bu geçiş sürecinde Citroen  satış ve satış sonrası operasyonlarının herhangi bir kesinti ve aksama olmaksızın  Groupe PSA Türkiye tarafından yürütülmesi için iş birliği ile çalışmalarına devam  edecek.                   
 
Açıklamada görüşlerine yer verilen Groupe PSA Türkiye Başkanı Olivier  Cornuaille, "25 yıla yakın bir süredir Citroën markasını Türkiye’de layıkıyla  temsil eden Baylas Otomotiv’e ve markaya tutkuyla bağlı olan tüm müşterilerine  teşekkür ederiz." ifadesini kullandı.   
              
Bugünkü duyurunun Groupe PSA’nın Türkiye’ye duyduğu güvenin bir  göstergesi olduğunu vurgulayan Cornuaille, "Amacımız, Türkiye otomotiv  pazarındaki ilk üç oyuncu arasındaki konumumuzu korumak ve daha yukarılara  taşımaktır." değerlendirmesinde bulundu.                 
 
Citroen operasyonlarını mevcut Citroen bayileri ile devam ettirme  niyetinde olduklarını belirten Cornuaille, amaçlarının, satış ve satış sonrası  operasyonlarda hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyeti konusunda birinci sıraya  yerleşmek olduğunu dile getirdi.                 
 
Cornuaille, mevcut Citroen operasyonlarının kesintisiz devam edeceğini  ifade ederek, müşterilerin de satış ve satış sonrası hizmetlerinde hiçbir sıkıntı  yaşamayacaklarını sözlerine ekledi.                   
 
Baylas Otomotiv’den yapılan açıklamada ise "1995 yılından bu yana  Citroen markasının Türkiye’de başarıyla temsil edilmesine katkısı olan tüm iş  ortaklarımıza teşekkür ederiz." ifadelerine yer verildi.

ETİKETLER

otomobil haber citroen