Citroen, C5 Aircross'u Avrupalı tüketicilerle buluşturacak

AA |  29 Eylül 2018 Cumartesi - 9:29 | Son Güncelleme : 29 09 2018 - 9:35

Citroen, Paris Otomobil Fuarı'nda yeni Citroen C5 Aircross'u Avrupalı tüketicilerin beğenisine sunacak


Citroen, Paris Otomobil Fuarı'nda yeni Citroen C5  Aircross'u ilk kez Avrupalı tüketicilerle buluşturacak. 
 
Citroen'den yapılan yazılı açıklamaya göre, 4–14 Ekim tarihlerinde  Fransa'nın Paris kentinde düzenlenecek olan Paris Otomobil Fuarı'na katılacak  olan şirket, burada yeni Citroen C5 Aircross'u Avrupalı tüketicilerin beğenisine  sunacak. 
 
Citroen için bir ilk olan yeni Citroen C5 Aircross SUV Hybrid  Concept'in de fuarda tanıtılması planlanıyor. 
 
Ayrıca 2019'da 100'üncü yılını kutlayacak olan ikonik ve yaratıcı  marka, standında yolculuk sırasında akıllı telefon ve tabletlerle ilgilenenlerin  yaşadığı yol tutması problemini ortadan kaldıran Seetroen gözlüklerini, kamp ve  outdoor meraklılarına yönelik 4x4 Spacetourer RipCurl ve C3 Aircross RipCurl'ü,  moda işbirliklerinden doğan C3 Elle Edition'u, Jean-Charles de Castelbajac imzalı  E-Mehari ve C3 özel serilerini sergileyecek.
 
Açıklamada yer alan bilgiye göre, 2018 yılının ilk yarısında dünya  genelindeki satışlarını yüzde 9 artıran Citroen, Avrupa'da da hem binek hem de  ticari araçta son 7 yılın en yüksek satış rakamını elde etti. Bu artışın  arkasındaki modeller son iki yılda tanıtılan C3, C3 Aircross, Yeni C4 Cactus, ve  Çin pazarında satışa sunulan C5 Aircross oldu.                 Markanın fuardaki en önemli yeniliği 2019 yılının ilk çeyreğinde  satışa sunulacak olan C5 Aircross SUV modeli olacak.
 
Fuarın sürprizinin ise Citroen C5 Aircross'un Plug-in (dışarıdan şarj  edilebilir) Hybrid (PHEV) versiyonunun olması beklenirken Citroen'in C3  Aircross'un ardından pazara sunduğu ikinci SUV modeli olan C5 Aircross, Paris  Otomobil Fuarı'nda Avrupalı otomobil tutkunlarıyla buluşacak.                

ETİKETLER

citroen c5 avrupa otomobil