Citroen C5 Aircross Paris'te beğeniye sunuldu

AA |  03 Ekim 2018 Çarşamba - 9:24 | Son Güncelleme : 03 10 2018 - 12:22

Citroen, Paris Otomobil Fuarı'nda yeni Citroen C5 Aircross'u Avrupalı tüketicilerin beğenisine sundu.


Citroen C5 Aircross’un dışarıdan şarj edilebilir hibrit versiyonu, hibrit  modunda benzinli motorlara göre yüzde 40 yakıt tasarruf sağlıyor.          
 
Citroen, Paris Otomobil Fuarı'nda yeni Citroen C5  Aircross'u, Paris Otomobil Fuarı’nda  ilk kez Avrupalı tüketicilerle buluşturdu.                 
 
Citroen'den yapılan yazılı açıklamaya göre, şirket, Fransa’nın Paris  kentinde düzenlenen Paris Otomobil Fuarı’nda , yeni Citroen C5 Aircross’u  Avrupalı tüketicilerin beğenisine sundu.                
 
Ayrıca Citroen için bir ilk olan yeni Citroen C5 Aircross SUV Hybrid  Concept de fuarda tanıtıldı. 2019’da 100'üncü yılını kutlayacak olan ikonik ve  yaratıcı marka, standında, yolculuk sırasında akıllı telefon ve tabletlerle  ilgilenenlerin yaşadığı yol tutması problemini ortadan kaldıran Seetroen  gözlükleri, kamp ve outdoor meraklılarına yönelik 4x4 Spacetourer RipCurl ve C3  Aircross RipCurl, moda iş birliklerinden doğan C3 Elle Edition, Jean-Charles de  Castelbajac imzalı E-Mehari ve C3 özel serileri de sergilendi.                
Citroen C5 Aircross’un dışarıdan şarj edilebilir hibrit (PHEV)  versiyonu, hibrit modunda benzinli motorlara göre yüzde 40 yakıt tasarruf  sağlıyor. ZEV (sıfır emisyon) modunda ise 135 kilometreye ulaşan hızlarda 50  kilometre menzil sunuyor.     
 
 
Citroen Advanced Comfort programının üyesi olan C5 Aircross, sağladığı  konfor ile öne çıkıyor. Hafif ve ileri teknoloji ürünü EMP2 modüler platformu  üzerine geliştirilen C5 Aircross, üstün sürüş konforuna ek olarak ilk kez C4  Cactus ile Avrupa’da sunulan, yol sarsıntılarının araç içine asgari düzeyde  yansıtılmasını sağlayan Progressive Hydraulic Cushions (Kademeli Hidrolik  Destekli) süspansiyon sistemi ve Advanced Comfort koltukları barındırıyor.                
 
Açıklamada yer alan bilgiye göre, 2018 yılının ilk yarısında dünya  genelindeki satışlarını yüzde 9 artıran Citroen, Avrupa'da da hem binek hem de  ticari araçta son 7 yılın en yüksek satış rakamını elde etti. Bu artışın  arkasındaki modeller son iki yılda tanıtılan C3, C3 Aircross, Yeni C4 Cactus, ve  Çin pazarında satışa sunulan C5 Aircross oldu.