CHP'liler Ankara'ya yürüyor

AA |  09 Şubat 2019 Cumartesi - 16:44 | Son Güncelleme : 09 02 2019 - 16:44

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın yeniden CHP'nin Maltepe Belediye Başkan Adayı olarak açıklanmasının ardından yönetim kurulunun istifa kararı aldığı CHP Maltepe İlçe Teşkilatına üye bir grup, Ankara'ya yürüyüşüne devam ediyor.


CHP'de Maltepe krizi.Pendik İDO iskelesinin önünde bir araya gelen grup, "Hak, hukuk,  adalet" şeklinde sloganlar atarak Tuzla istikametine doğru yürüyüşe başladı.Polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi alırken, CHP'nin eski İstanbul  Gençlik Kolları Başkanı Kenan Otlu, yaptığı açıklamada, yürüyüşün  temel amacının "Temiz toplum, temiz siyaset" sloganı olduğunu söyledi.
 
Aday belirleme kriterlerinin toplum vicdanını rahatsız ettiğini  düşündükleri için böyle bir yürüyüş başlattıklarını ifade eden Otlu, şu  değerlendirmelerde bulundu:"Türkiye genelinde maalesef büyük inşaat firmaları, partilerin aday  belirleme süreçlerine ciddi anlamda müdahil olmuş durumdadır. Belki de bunun en  az olduğu parti CHP'dir. Diğer partilerde bu daha fazladır. Bizim temel çıkış  noktamız şudur, Maltepe yerelinde söylüyoruz bunu. Parti bünyesinde ve MYK'dan  geçememiş Maltepe örgütünün ve kamuoyunun desteğini alamamış bir adayla biz genel  anlamda sıkıntı yaşayacağımızı düşünüyoruz. Bundan dolayı da tavrımızı ortaya  koyduk."
 
CHP'nin Siverek Belediye Başkanlığına Mehmet Fatih Bucak'ın aday  gösterilmesine de değinen Otlu, "Bizim talebimiz bir an önce Siverek ve Maltepe  başta olmak üzere MYK'nın gerekli kararı almasıdır. Çünkü bu parti, Mustafa Kemal  Atatürk'ün partisidir. CHP başka partilerin aday belirleme yöntemiyle aday  belirleyemez." ifadelerini kullandı.Otlu, yürüyüşün Ankara'ya doğru büyük bir kararlılıkla devam edeceğini söyledi.

ETİKETLER