CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yumruk atan kişi gözaltına alındı

AA |  22 Nisan 2019 Pazartesi - 9:55 | Son Güncelleme : 22 04 2019 - 12:15

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na saldırının faillerinden O.S'nin Sivrihisar'da yakalandığı, 5 şüphelinin ifade işlemlerinin de Çubuk İlçe Jandarma Komutanlığı'nda sürdüğü açıkladı.


CHP Genel  Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Çubuk'ta katıldığı, şehit Yener Kırıkcı'nın cenaze  namazı sonrasında uğradığı saldırıyla ilgili soruşturma başlatıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman dün yaptığı açıklamada, olayın terör bağlantısı ya da provokatif bir eylem  olup olmadığına ilişkin her yönüyle araştırıldığını söyledi.
 
YUMRUK ATAN KİŞİ GÖZALTINA ALINDI 
 
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan bugün yapılan açıklama dün Ankara'nın Çubuk ilçesinde  Kılıçdaroğlu'na yönelik gerçekleşen saldırının faillerinden O.S'nin Sivrihisar'da  gözaltına alındığı belirtildi.  Olayla ilgili 5 şüphelinin de İlçe Jandarma Komutanlığında ifade  işlemlerinin devam ettiği bildirilen açıklamada, "Olaya karıştıkları iddia edilen  diğer şüphelilerin kimlik tespiti ve araştırılması işlemleri de titizlikle  yapılmaktadır. Olay çok yönlü olarak tüm ayrıntılarıyla araştırılmaktadır."  denildi.
 
ADLİYEYE SEVK EDİLDİ
O.S.'nin Çubuk Jandarma Komutanlığı'ndaki işlemleri tamamlandı. Sarıgün, jandarmadan elleri kelepçeli çıkarılıp, Çubuk Adliyesi'ne götürüldü.
 
'KALABALIKTA GALEYANA GELDİM'
 
Osman Sarıgün'ün, jandarmadaki ilk ifadesinde, kalabalık arasında galeyana gelerek, Kemal Kılıçdaroğlu'na yumruk attığını söylediği belirtildi. Sargün'ün, terör bağlantısı ise tespit edilmedi. Sarıgün'ün, adliyedeki işlemleri sürerken, gözaltındaki 5 kişinin de jandarmadaki işlemleri sürdürülüyor.
 
  
 

ETİKETLER