CHP'den ihraç talebi ile ilgili son dakika açıklaması!

11 Mart 2019 Pazartesi - 15:54 | Son Güncelleme : 11 03 2019 - 16:52

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Kürdistan" ifadeleri nedeniyle tepki çeken Edremit Belediye Başkan adayı Selman Hasan Arslan'ı kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini açıklamıştı. Yazılı bir açıklama yapan Öztrak, ifadelerini düzeltti ve söz konusu kişinin eski Akçay Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu olduğunu duyurdu.


CHP Sözcüsü Faik Öztrak, yazılı bir açıklama yaparak, Edremit Belediye Başkan adayının disipline sevk edildiği yönündeki ifadelerini düzeltti.
 
Öztrak açıklamasında, "Düzenlediğim basın toplantısında, sorulan bir soru üzerine yaptığım açıklamada Edremit Belediye Başkan Adayı ifadesi sehven geçmiştir. Edremit’teki olayda kesin ihraç talebiyle disipline verilen, sela konusunda yakışıksız ve kabul edilemez sözleri nedeniyle eski Akçay Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu’dur. Edremit Belediye Başkan adayımız Selman Hasan Arslan’ın bu süreçle ilgisi yoktur" dedi.
 
Geçtiğimiz günlerde bir etkinliğe katılan İnceoğlu'nun, bir vatandaşın, "Bizim oy Kürdistan'a" ifadesi üzerine, "Bize verecek demektir" ifadesini kullandığı, mikrofonun açık kalması nedeniyle duyulmuştu.