CHP'de gergin toplantı! Çok sert tartışmalar yaşandı...

AA |  29 Ağustos 2018 Çarşamba - 21:04 | Son Güncelleme : 29 08 2018 - 21:12

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki toplantıda, 24 Haziran seçimleri değerlendirildi ve akademisyenler tarafından hazırlanan 3 saatlik sunum yapıldı. PM'de, partide değişim isteyen üyelerle yönetim arasında sert geçen tartışmalar yaşandığı öğrenildi.


CHP Parti Meclisi (PM) toplantısı sona erdi. 
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, parti genel  merkezinde düzenlenen toplantı yaklaşık 8 saat sürdü.
 
Toplantıda, 24 Haziran'da yapılan seçim sonuçlarıyla ilgili ODTÜ'de  akademisyen bir ekibin hazırladığı raporun sunumu yapıldı.
 
Yaklaşık 3 saat süren sunumda rakamlar üzerinden akademik bir  değerlendirme yapıldığı belirtilirken, sunumda, CHP'nin sahip olduğu  büyükşehirlerin tamamında oy kaybı yaşadığının altının çizildiği öğrenildi.
 
İlçe bazında da değerlendirmeler yapılan sunumda en büyük oy kaybının  ise Çankaya ilçesinde olduğunun değerlendirildiği ifade edildi.
 
PM'de, partide değişim isteyen üyelerle yönetim arasında sert geçen  tartışmalar yaşandığı da öğrenildi. Değişim isteyen üyelerin milletvekili  seçimleri sırasında yanlış yöntem izlendiğini savunduğu, yönetimin ise bunu kabul  etmediği kaydedildi. Aynı üyelerin "küsen seçmenlerin" kazanılması gerektiği  yönündeki önerisinin ise yönetim tarafından "küsen seçmen olmadığı" gerekçesiyle  kabul edilmediği belirtildi.
 
Yönetimin "yerel seçimlerde sürpriz aday olacağı" yönündeki  açıklamalarının da PM'de tartışma konusu olduğu, bazı üyelerin buna, "sürpriz  adaya gerek yok, tabandan, parti örgütünden, halkın içinden adaylar olmalı" diye  tepki gösterdiği ifade edildi.