Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan 'boykot' açıklaması

AA |  14 Ağustos 2018 Salı - 17:04 | Son Güncelleme : 14 08 2018 - 17:27

Bakanlıktan yapılan açıklamada "Bakanlık inşaatlarında ABD menşeili malzeme kullanılmayacak" denildi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ayrıca, "Gayrimenkul sektörünü hareketlendirmek amacıyla uygun faiz oranları ve ödeme koşullarıyla yeni kampanyalar yapılacak." açıklamasında bulundu.


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bakanlık  tarafından inşa edilecek yapılarda, ABD menşeli inşaat malzemelerinin  kullanılmayacağını bildirdi. 
 
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, dolarda görülen spekülatif  hareketlere karşı bir adımın da Çevre ve Şehircilik Bakanlığından geldiği  vurgulandı.
 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bakanlık olarak inşa edilecek  yapılarda ABD menşeli inşaat malzemelerinin kullanılmayacağını açıkladı.
 
YENİ KAMPANYALAR YAPILACAK...
 
Gayrimenkul sektörünü yakından ilgilendiren bir yol haritası üzerinde  çalıştıklarını belirten Bakan Kurum, "Gayrimenkul sektörünün önde gelen  temsilcileri, 15 Temmuz'da FETÖ'nün hain darbe girişiminin ardından,  vatandaşlarımızın ev sahibi olması için önemli bir fedakarlık örneği gösterdiler.  Bugün de ülkemize yönelik yürütülen bu ekonomik kuşatmaya karşı en güçlü şekilde  mücadele edecekler ve yeni bir fedakarlık dönemini başlatarak vatandaşlarımızı  mağdur etmeden uygun koşullarda konut sahibi yapacaklar." değerlendirmesinde  bulundu.
 
Bakan Kurum, "Gayrimenkul sektörünü hareketlendirmek amacıyla uygun  faiz oranları ve ödeme koşullarıyla yeni kampanyalar yapılacak. Bu kampanyanın  ayrıntıları önümüzdeki günlerde açıklanacak." ifadesini kullandı.
 
Açıklamada, Bakan Kurum'un gelecek günlerde inşaat, inşaat malzemeleri  ve gayrimenkul sektörü temsilcileri ile bir araya geleceği kaydedildi.
 
  

ETİKETLER