Çapa Diş Hekimliği Fakültesi binasında yıkım başladı

DHA-İHA |  03 Aralık 2019 Salı - 14:37 | Son Güncelleme : 03 12 2019 - 14:47

İstanbul'da meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremden sonra ağır hasar gören İstanbul Üniversitesi Çapa Diş Hekimliği Fakültesi binasında yıkım işlemleri başladı.


Çalışmalar kapsamında bir binada iş makinesinin çalıştığı görüldü. Yıkım çalışmaları havadan drone ile de görüntülendi. Görüntülerde bir binanın bazı bölümlerinin yıkıldığı görülürken alanda çalışmaların devam ettiği de gözler önüne serildi. Fakülteye ait bazı binaların camlarının da söküldüğü de kameralara yansıdı. Öte yandan fakültedeki öğrencilerin farklı fakültelerin dersliklerinde eğitimlerini sürdüreceği belirtildi.
 
"İYİ OLMADI AMA YAPACAK BİR ŞEY YOK"
 
Yıllardır hizmet veren binanın yokum çalışmalarına ilişkin konuşan bir vatandaş, İyi olmadı üzgünüz ama yapacak bir şey yok. Buradan gitmesi iyi değil insanlar diş hekimi bulamıyor. Beyazıta taşındı insanlar bilmiyor bizlere soruyor dedi.
 
 
"EN GÜZELİNİ YAPIYORLAR"
 
Fakültenin yıkılıp yeniden yapılacağını ifade eden bir başka vatandaş ise "En güzelini yapıyorlar bundan iyisi olmaz. Halka hizmet ne güzel bir şeyi güzelim Türkiyem için unun kıymetini bilmek lazım diye konuştu.