Büyükler için kurulan bu köyün eşi benzeri yok!

17 Nisan 2018 Salı - 12:40 | Son Güncelleme : 17 04 2018 - 12:40

Emekli olduktan sonra aktif, sağlıklı bir yaşamın hayalini kuruyorsanız ilginizi çekecek bir haberimiz var. Artık emekliler için İstanbul’da doğayla iç içe, dostlarla beraber, keyifli ve yepyeni bir hayat başlıyor.


İstanbul Selimpaşa’da yapımına başlanan, Türkiye’de bir ilk olan ve doğanın tam kalbinde yer alan HerDem’de, büyüklerimiz dört mevsim keyifli zaman geçirirken ihtiyaçları olan her şey de yanı başlarında olacak. HerDem Sağlıklı Yaşam Köyleri’nin dünyada da eşi benzeri bulunmuyor.
 
BURADA HERKES YAŞAMAK İSTEYECEK
 
Özellikle belirtelim, HerDem Sağlıklı Yaşam Köyleri bugüne dek gördüğünüz hiçbir yaşam alanına benzemiyor. HerDem ‘iyi yaşam’ konsepti çerçevesinde, farklı ihtiyaçlara sahip sakinlerin ‘yuvası’ olacak. Bu ihtiyaçlar bazen hoş bir sohbet, bazen doğada bir gezinti, bazen de doktorunun yanı başında olması ya da misafirlerini dilediğince ağırlayabilmek olabilir. Memleketinizi anımsatan sıcacık mimari özellikler, her anı konforlu kılan detaylar, özenle düşünülmüş hizmetlerle HerDem’in Türkiye’de ilk kez sunulan konsepti sakinlerine dinginlik ve huzur vadediyor.
 
Yalnızca 55 yaş ve üstü büyüklerimizi ağırlamaya hazırlanan HerDem Sağlıklı Yaşam Köyü’nde, şehirde çeşitli nedenlerle yapmaya fırsat bulamadığınız birçok şeyi özgürce yapmaya imkanınız olacak. Ebru kursu, şapka dikim atölyesi, müzik dersleri, tiyatro, yazlık sinema, havuz kenarındaki kır kahvesinde keyifli sohbetler bunlardan yalnızca birkaçı. Türk kültüründen dünya mutfaklarına uzanan özel lezzetlerin sunulacağı restoranda da, köyün ortak hobi bahçesinde yetiştirilen sağlıklı ve doğal ürünler kullanılacak.
 
HerDem’deki aktivitelerde, etkinliklerde ve faaliyetlerde sınır olmayacak. Spor yapmak isteyenler açık havada yürüyüşün ya da eğitmenler eşliğinde spor salonunda egzersiz yapmanın keyfini çıkaracak. Torunların çok seveceği oyun parkları ve piknik alanlarının yer alacağı bu huzurlu köyün içinde, ulaşım da çok kolay. HerDem sakinleri, özel golf araçlarıyla köy içinde istedikleri her yere rahatça gidebilecek.
 
 
KÖYDEN ÇIKMADAN YAŞAMAK MÜMKÜN
 
Sağlıklı yaşam köyünün mimari yapısı, 55 yaş ve üzeri büyüklerimizin her türlü ihtiyacı ve rahatı düşünülerek tasarlandı. 614 hanenin yer alacağı köyde, 2 katlı 45 konak bulunacak. Her bir konak 10 veya 14 bağımsız haneden oluşacak. Konakların içindeki hanelerin salonu, banyosu, yatak odası, balkonu, mutfağı ve bir de hobi bahçesi olacak. Türkiye’nin yedi bölgesindeki yöresel konaklardan ilham alınarak tasarlanacak konaklar ile HerDem sakinleri köy içinde keyifle dolaşırken, Türkiye’nin her bölgesinden esintiler hissedecek.
 
Sakinlerinin köy dışına çıkmadan yaşayabilecekleri şekilde tasarlanan HerDem, doğayla iç içe olmak, doğayı ve yaşamı hissedebilmek için her türlü olanağı sunacak. Geniş piknik alanları, uzun yürüyüş parkurları, meyve ağacı bahçeleri, tarlaları, doğal göletleri, farklı canlı türlerinin yaşamasına imkan veren ekosistemi, geleneksel tandır ve ekmek fırınlarıyla modern ve gelenekseli harmanlayan bir köy yaşantısı HerDem sakinlerini bekliyor. Köyde ayrıca temizlik, bakım ve onarım, eve yemek servisi, eczane destek gibi hizmetlerden yararlanılabilecek; restoran, kafeterya, market, ATM, kuru temizleme, çamaşırhane ve kuaför gibi ihtiyaçlar da rahatça karşılanabilecek.
 
SOSYAL HAYATINIZA HAREKET KATACAKSINIZ
 
Çalışma telaşı, çocukların hayatı, hayat koşturmacası derken, yıllar hızla akıyor. İnsan bazen en keyif aldığı faaliyetlere bile vakit ayıramıyor. “En son tiyatroya gideli 15 yıl oldu” veya “Hep resim yapmayı öğrenmek istemiştim” gibi cümleler, HerDem’de geçersiz kılınacak. Köy sakinleri ister tiyatro salonunda keyifli bir oyun izleyecek, ister birbirinden özel lezzetlerin güler yüzlü servisle sunulduğu lokantada dostlarıyla yemek yiyecek, ister hobi atölyelerinin en yetenekli yüzü olacak ya da sevdikleriyle dilediklerince vakit geçirecek. Kısacası içlerinden gelen her ne ise ona ait özel alanlar yalnızca birkaç adım ötelerinde olacak.
 
Bunların yanında, zanaatkâr olmanın keyfini yaşatan atölyeler, tiyatrodan alınan zevki en üst noktaya taşıyan salonlar, ziyarete gelen ailelerinin rahatça kalabileceği misafir evleri, söğüdün altındaki kahveyi özleyenler için bir kır kahvesi, o güzel Türk filmlerini tekrar izlemek için açık hava sineması, golf keyfi için golf sahası, nadide eserlerin yer aldığı bir kütüphane, tıpkı geçmişte olduğu gibi pazar günleri keyifle gidilen piknikleri canlandırmak için geniş piknik alanı, torunlar için çocuk oyun parkurları, her daim dinç kalmak için egzersiz alanları ve en lezzetli tatları sunan yemek salonları HerDem sakinlerini bekliyor.
 
 
SAMAN ODASINDA TERLEYİN, TUZ ODASINDA NEFESİNİZİ AÇIN
 
Dünyanın farklı coğrafyalarındaki kültürler tarafından geliştirilmiş, ‘şifa’ arayanların binlerce yıldır yararlandığı pek çok ‘yenilenme’ terapisi bulunuyor. Koruyucu, tazeleyici, destekleyici, yenileyici gibi farklı özelliklere sahip bu terapiler, tıbbın sunduğu çözümlere ek olarak uygulandığında, kişiye kendini iyi hissettiriyor ve vücut direncini artırıyor. Keyifli vakit geçirmek, rahatlamak ve ‘özel’ hissetmek ise cabası… 
 
İşte HerDem Yenilenme Merkezi, köy sakinlerine bu eşsiz imkanları tek bir çatı altında sunuyor. Bu merkezde stresten uzaklaştıran kneipp havuzu, solunum sorunlarına çare olan tuz odaları, saunayı sıcak bulanları terleterek bronşlarını açan saman odaları, suyun yenileyici gücünü hissettiren yüzme havuzu, ağrılara iyi gelen sıcak su ve taş yatakları, günün yorgunluğunu attıran geleneksel Türk hamamı, rahatlatıcı jakuzili havuzlar ve terapi masajları gibi pek çok ayrıcalık yer alacak.
 
GÜNLÜK YAŞAMI KOLAYLAŞTIRAN SERVİSLER
 
HerDem’de günlük ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak yaşamınızı kolaylaştıran birçok servis bulunuyor. İsterseniz köyün restoranından evinize yemek söyleyebilir isterseniz eczaneden ilaçlarınızı almada destek isteyebilir ya da size özel servis ile haftalık pazar alışverişinizi yapabilirsiniz.
 
Ev Temizlik
Restoran
Ev Bakım / Onarım Hizmeti
Eve Yemek Servis
Market
ATM
Kuru Temizleme
Eczane Destek Hizmeti
Kuaför
 
DOĞAL VE MODERN BİR KÖY HAYATI
 
Doğal yaşama dair her gün yeni bir bilgi öğreniyoruz. Ekolojik ve organik ürünler, doğal tarım uygulamaları, doğal yemek tarifleri… İşte HerDem’de, bizzat kendi ellerinizle ekip büyüttüğünüz meyve ve sebzeleri yemek, bahçede yetiştirdiğiniz organik ürünlerle güne başlamak, hava kirliliğinden uzak mis gibi açık havada vakit geçirmek ve hayvan dostlarınızla dilediğinizce bir arada olmak mümkün hale gelecek!
 
HerDem’de kendi geleneksel yemeklerinizi yapabileceğiniz gerçek tandır fırınlar, evcil hayvanlarınızın enerjisini atabileceği geniş bir alan, organik yumurtaların toplanacağı bir kümes, taptaze sütlerin sağılacağı bir ahır ve birlikte ekip biçip birlikte yemek üzere organik ürünler yetiştirebileceğiniz bir tarla da hizmetinizde olacak.
 
HerDem Sağlıklı Yaşam Köyü, İstanbul'un en temiz* havasına sahip konumda yer alıyor. HerDem Sağlıklı Yaşam Köyü Hava Kalite Endeksi: 39
 
*Hava kalite endeksi, havada bulunan 2,5 mikron büyüklüğündeki partiküllerin miktarını veren pm2.5 ölçümü ile oluşturulan bir değerdir. Hava kalite endeksinin 50’nin altında olması havanın temiz olduğunu gösterir. 50’nin üstündeki değerler, insan sağlığı için riskler oluşturabilmekte ve tavsiye edilmemektedir. Ölçümler güncel olarak yapılmış olup Şubat 2018 tarihine aittir.
 
SAĞLIK MERKEZİ 7/24 ACIBADEM KALİTESİYLE HİZMETİNİZDE
 
Sağlık insanın en kıymetli hazinesi. Bu sebeple HerDem sakinleri sağlık konusunda da en iyi hizmeti alacak ve endişeleri bir kenara bırakacaklar. HerDem Sağlıklı Yaşam Köyü’nün sağlık yönetimindeki çözüm ortağı olan Acıbadem Sağlık Grubu, bünyesindeki uzman hekimleri ve hemşireleriyle 7/24 köy içerisindeki sağlık merkezinde destek sağlayacak. Sağlık merkezinin geniş kadrosunda fizik tedavi uzmanı, diyetisyen ve psikologlar yer alacak. Daha özel bir desteğe ihtiyaç duyanlar için ise işinin uzmanı bakıcılar bulunacak. Ayrıca köy içinde tam donanımlı ambulans da olacak. Köy sakinlerine de, HerDem’de keyifli anların ve ‘iyi yaşamın’ keyfini çıkarmak kalacak.
 
HER ŞEY ENGELSİZ BİR YAŞAM İÇİN TASARLANDI
 
Hepimiz birer engelli adayı olduğumuz için yaşam köyünün tamamı engelsiz yaşama uygun olarak tasarlandı.
Yollar, kaldırımlar, bina girişleri, sosyal tesisler ve tüm alanlar engelsiz yaşama uygun. Evlerde ikinci kata ulaşım asansörlerle sağlanıyor.
Hanelerdeki tüm kapı genişlikleri ve açılış yönleri engelsiz yaşama uygun olarak projelendirildi.
Mobilyalar engelsiz yaşama uygun seçildi.
Banyolarda düzayak giriş tekneler, tutamaklar ve oturaklar yer alıyor. Banyo dolapları engelli kullanımına dönüşecek şekilde özel tasarlandı. 
Her banyoda ve odada acil doktor çağırma butonu yer alıyor.
Tuvaletlere, yaşlı ve engellilere özel klozetler ile tutamaklar yerleştirildi.
Daire ısıtma sistemi olarak en yüksek konforlu yerden ısıtma sistemi kullanılıyor.
Yangın ikaz sistemleri bulunuyor.
Köy sakininin iznine bağlı olarak yakınlarının kendisini izleyebileceği IP kamera sistemi kurulabiliyor.
 
KÖYÜN İŞLETME ÇÖZÜM ORTAĞI AMERİKALI AVENDELLE
 
Böylesine özel bir köyün işletmesinin de çok özel bir anlayışla yapılması gerekiyor. HerDem’de işletme çözüm ortağı olarak, yaşlı bakım destek hizmetlerinde uzman olan Amerikalı kuruluş Avendelle görev üstleniyor. Köyün tüm çalışanları, görevlerine Avendelle’nin uzman kadrosuyla birlikte yurt içi ve yurt dışında özel bir eğitim aldıktan sonra başlayacak. Avendelle, Amerika’da sahip olduğu, uzun yıllara dayanan tüm tecrübesi ile HerDem sakinlerinin ihtiyaçlarını mükemmel şekilde karşılayacak.
 
 
Torunlarınız artık her tatilde yanınıza gelmek isteyecek. Onlarla ve diğer misafirlerinizle neler mi yapabilirsiniz?
Torununuz ile hobi bahçesinde ya da tavukları besleyerek keyifli vakit geçirebilirsiniz.
 
Çocuk parkında torununuzla birlikte siz de kendi çocukluğunuzu yaşayabilirsiniz.
 
Piknik alanında mangal yapabilirsiniz.
 
Akşamüstü açık havada yürüyüşe çıkabilirsiniz.
 
Özel yemek salonunda akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz.
 
Özel sinema salonunda sinema keyfi yapabilirsiniz.
 
Yatılı misafirlerinizi isterseniz kendi evinizde isterseniz misafir evlerinde ağırlayabilirsiniz.
 
Burada yapacak çok şey var ve bunları paylaşacak çok dostunuz olacak…
Sabah evinizde taze ve doğal ürünler ile kahvaltı yaparak güne başlayabilirsiniz.
 
Sabah yürüyüşüne çıkabilir, hobi bahçesine uğrayabilirsiniz.
 
Restoranda öğle yemeği yiyebilirsiniz.
 
Seçeceğinz hobi kurslarına katılabilirsiniz.
 
Yenilenme merkezinde (Yüzme havuzu, tuz odası, saman odası vs...) keyif yapabilirsiniz.
 
Akşamüstü kır kahvesinde dostlarınızla okey oynayabilirsiniz.
 
 
Ertesi gün köy dışına yapmak istediğiniz gezi için özel araç isteyebilirsiniz.
 
Hafta sonu gelecek aile üyeleri için misafir evine rezervasyon yaptırabilirsiniz.
 
Akşam komşularınızla sinema salonunda film izleyebilirsiniz.
 
KÖY EVLERİNİN ÖZELLİKLERİ
 
Sağlıklı yaşam köyü, her biri 2 katlı 45 konaktan oluşuyor. Konaklarda 10 veya 14 bağımsız hane bulunuyor.
 
• Köy haneleri özel olarak tasarlanmış akıllı sistem sağlık donanımına sahip. (Salon, banyo ve yatak odasında doktor çağırmak için kurulmuş sistemler, IP kamera altyapısı)
 
• Köy haneleri eksiksiz mobilyalı ve aksesuarlı teslim edilecek. Her yer hem konforlu hem de kaliteli olması için özel ve titiz bir yaklaşımla seçilerek döşenecek.
 
• Her köy hanesinin tahsisli kendine ait hobi bahçesi bulunacak. Doğadan keyif almak ve doğayla iç içe olmak böylece mümkün olacak.
 
• Köydeki her konakta yaz - kış üstü açılabilen, cam tavanlı, havadar bir iç avlu yer alacak. İç avlular mobilyalı ve televizyonlu şekilde kullanıma hazır olarak teslim edilecek. Böylece emeklilik yaşamının olmazsa olmaz keyfi sohbet ve muhabbet, HerDem konaklarından hiç eksik olmayacak.
 
9 SORUDA HERDEM
 
1- HerDem’de kimler yaşayabilecek? 
 
Köyümüzde yaşam için asgari yaş sınırı 55 olarak belirlenmiştir. Eğer gelecek için bir planlama yapıyor ve yaşınız henüz 55 değilse şimdiden satın alabilir, ardından ister HerDem yönetimine garantili olarak kiralayabilir, isterseniz kendiniz daha yüksek bir rakamla kiraya verebilirsiniz. 55 yaşından sonra da kendiniz konaklayabilir veya kiralamaya devam edebilirsiniz.
 
2- Evde acil bir durum yaşadığımda uzman sağlık personeline hemen ulaşabilecek miyim? 
 
Kesinlikle evet. Köyün içinde bir sağlık merkezi mevcut olacak. Evlerin içerisinde de, salona, yatak odasına, banyoya, kısacası her yere, her an görevlilere kolayca ulaşılabilmesi için acil çağrı düğmeleri konulacak. Köyün kendine ait özel sağlık merkezinde 7/24 çalışan uzman tıp personeli, acil bir durumda evlere ulaşarak yardımcı olacak.
 
3- HerDem’de sunulan diğer hizmetler neler olacak?
 
HerDem kendi içinde yaşayabilen, güvenli ve konforlu bir yaşam köyü olacak. Marketinden kuaförüne, kişisel bakımdan eczane desteğine, kafeteryasından restoranına tüm hizmetler HerDem’de yer alacak.
 
4- HerDem’de yaşamak için ne yapmam gerekiyor?
 
HerDem’de yaşamak için ev veya konaklama paketi satın alabilirsiniz. Aldığınız evde isterseniz kendiniz oturabilecek, isterseniz kiralayabileceksiniz. Tanıtıma özel satın alma fiyatları 286 bin TL’den (KDV dahil, tapu, noter masrafları hariç) başlıyor ve şerefiyesine göre değişiyor. Evinizi isterseniz yönetime kiralayabileceksiniz.
 
Satın almadan konaklamak isteyen köy sakinleri, yemek hariç, sağlık ve temizlik paketi dahil, aylık 4.500 TL + KDV (2018 fiyatları, her yıl TEFE - TÜFE artışlı) ücretle HerDem’in benzersiz imkanlarından yararlanabilecek, emekliliğin keyfini gönüllerince yaşayabilecekler.
 
5- Fiyat ve ödeme planı nasıl? Banka kredisi kullanılabiliyor mu?
 
1+1 daireler 60 metrekare olup 286 bin TL ile 340 bin TL arasında (KDV, mobilya dahil)
2+1 daireler 86 metrekare olup 380 bin TL ile 420 bin TL arasında (KDV ve mobilya dahil) değişiyor.
Ödeme alternatiflerimiz ise aşağıdaki gibidir:
1. %80 peşin ya da kredi, %20 teslimde
2. %50 peşin ya da kredi, %50 12 ay taksit (% 2,5 indirim ile)
3. %100 peşin (%7 iskonto ile)
4. Ayrıca toplu konak alımlarında özel indirimler yapılıyor.
Anlaşmalı bankalar üzerinden 120 aya kadar konut kredisi kullanılabiliyor. 
6- Aldığım evi yönetime nasıl kiralayabiliyorum?
Kira garantisi satın aldığınız evin fiyatına göre değişir. Aylık 1.500 - 2.000 TL + KDV kira garantisi ve her yıl TEFE/TÜFE oranında artış en baştan garanti edilir. Kiranızdan herhangi bir aidat veya başka bir kesinti yapılmadan, rakam net olarak her ay tarafınıza ödenir. Dilerseniz yıllık, dilerseniz birkaç yıllık kira sözleşmesi imzalayabilirsiniz. Kira garantisi bu şekilde 20 yıla kadar uzatılabilir.
7- Kendi aile ve arkadaş çevremizle aynı konakta yer almak istersek ne yapmalıyız?
 
Özellikle mezunlar derneği / yakın arkadaş grupları tarafından bu tür talepler gelmektedir. Konaklarımız 10 veya 14 dairelidir ve bu tür satışlar için münferit satışa kapalı bloklar köyümüzde yer almaktadır. Özetle dilerseniz kendi dost ve arkadaş grubunuzla aynı konakta yaşama şansına sahip olabilecek, ayrıca bu tür konak (10/14 daireli) toplu satışlarına özel indirimlerden faydalanabileceksiniz.
 
8- Bugünden satın almanın avantajı nedir?
 
Köyün belirli bir kısmı satışa açık olup, diğer kısmı konaklama - kiralama olarak değerlendirilecektir. Yukarıda bahsi geçen satış fiyatları 30 Nisan 2018 tarihine kadar geçerli, tanıtıma özel fiyatlardır ve her üç ayda bir gerek inşaat maliyetlerindeki artış gerekse tanıtıma özel iskontoların kaldırılması sonucu güncellenecektir. Proje teslimine kadar minimum yüzde 30 fiyat artışı olması öngörülmektedir.
 
Bugünden almakla hem fiyat artışlarından etkilenmemiş hem de daha çok ev alternatifini (Sosyal tesise yakınlık, kat ve yön tercihi gibi) değerlendirme imkanına kavuşmuş olacaksınız.
 
9- Yaşam ne zaman başlıyor?
 
Projenin Mart 2018’de ruhsatları alınmış ve inşaatlarına başlanmış olup, önümüzdeki yıl (2019) sonuna tamamlanması hedeflenmiştir. 2018 Mayıs ayı içerisinde ilk konaklar tamamlanmaya başlayacak ve yapılacak davetlerle köy ziyaret edilebilecektir. Bugünden de şantiye ziyaretleri münferiden yapılabilir.
 
 
Detaylı bilgi ve randevu için
www.herdemsyk.com
444 67 59
 

ETİKETLER