Burç yorumları için burç tarihleri nasıl belirleniyor?

13 Haziran 2016 Pazartesi - 9:27 | Son Güncelleme : 13 06 2016 - 9:27

Burç yorumlarının yapılmasında yılın belirli dönemlerinde gök cisimlerinin sergilediği hareketlerden yararlanılır. Böylelikle 12 adet olarak belirlenmiş olan burçların da yorumları yapılabilmektedir. Burç yorumları artık internet üzerinde de güncel olarak yer almaktadır.


Her kesimin merak içerisinde olduğu burç yorumları çok sayıda kişi tarafından takip edilmektedir. Aslında daha çok kadınların takip ettiği düşünülen burç yorumları şuanda günümüzde kadın erken fark etmeden çok sayıda ki kişi tarafından takip edilmektedir. Burç yorumlarının kişinin belirli özellikleri ve de bu doğrultuda onların hayatları ile ilgili bilgi verdiği düşünülerek takip edilmektedir. Herkesin doğum günü ile eşleşen burçların aslında her bir gezegen ile ilişkili olduğu söylenmektedir. Çok ama çok eski yıllarda ilk medeniyetlerin yapmış olduğu araştırmalar sonucunda çok sayıda bilgi elde edilmiştir. Bunun haricinde elde edilen bu bilgilerin birbirleri ile benzerli göstermesi sonucunda burçların varlığının konuşulmaya başlanmasına vesile olmuştur. On iki ay içerisinde bulunan on iki burç ile beraber herkesin belirli bir burcu olmaya başlamıştır. Burçlar kişiye özel olduğu için herkesin doğum zamanı farklı ise belirlenen aralıklar dışında olanların burçları da farklılık gösterir. Burçlara sahip olan vatandaşlar düzenli olan isterler ise burç yorumlarını takip edebilirler. Bunun için burç yorumları hakkında yapılan yorumlara dikkat etmeleri gerekir. İsteyenler burç yorumlarını internet üzerinden de takip edebilirler. Çünkü burç yorumları gazetelerde, dergilerde ve de internette yer alan bilgilerdir. Günlük, aylık ve de yıllık olarak belirlenen bu burç yorumları sizlerin de bildiği gibi her bir ay ile eşleştirilir. Bir de gökyüzünde bulunan her bir gezegen için belirlenen burçlar vardır. Bu gök cisimlerinin güneş etrafında ki hareketi sonucunda burç yorumları oluşur.
 
Burç yorumlarının oluşması ile beraber herkes kolayca burç yorumunu istediği zaman okuyabilir. Hele ki şuan da günümüzde gerçekleştirilen burç yorumlarının uygulamalara yüklenmiş olması burç yorumu meraklılarını mutlu etmiştir. Artık cep telefonlarınıza indirecek olduğunuz burç yorumları ile ilgili her şeyi anında okuyabilirsiniz. Ne zaman isterseniz burç yorumları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu nedenle burç yorumlarına herkes istediği zaman ulaşabilir. Aşağıda da yer alan burç takvimi tarihleri ve de burçların isimlerini gösterir. Eğer bilmiyorsanız doğum gününüzü tarihler arasından seçerek hangi burca ait olduğunu kolayca görebilirsiniz. Bu burçlara göre burç yorumlarınızı öğrenebilirsiniz.
 
Koç Burcu: 21 Mart – 20 Nisan tarihleri arası
Boğa Burcu: 21 Nisan – 20 Mayıs tarihleri arası
İkizler Burcu: 21 Mayıs – 21 Haziran tarihleri arası
Yengeç Burcu: 22 Haziran – 22 Temmuz tarihleri arası
Aslan Burcu: 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri arası
Başak Burcu: 23 Ağustos – 22 Eylül tarihleri arası
Terazi Burcu: 23 Eylül – 23 Ekim tarihleri arası
Akrep Burcu: 24 Ekim – 22 Kasım tarihleri arası
Yay Burcu: 23 Kasım – 21 Aralık tarihleri arası
Oğlak Burcu: 22 Aralık – 20 Ocak tarihleri arası
Kova Burcu: 21 Ocak – 18 Şubat tarihleri arası
Balık Burcu 19 Şubat – 20 Mart tarihleri arası
 
 

ETİKETLER

burç yorum