Gazetevatan.com » Yazarlar » Sen ağlama...

Sen ağlama...

07 Şubat 2015 Cumartesi


Ekranları sarıp sarmalayan o yarışma programlarından… Her an karşımıza çıkan o tanıtım reklamlarında akan gözyaşlarından… Ağlayan, sinirlenen, hatta hastanelere taşınanların haberlerinden, hâlâ sıkılmadınız mı? Bu yarışmalar yüzünden, ekran kirlendi. Farkında mısınız? Reyting telaşından, hatta bu durum artık açıkça hissedilen, işin gerçeklerinden uzak bir hal almaya başladı. Her şey, basında daha çok yer almak için planlanıyormuş gibi sanki... 

Geçtiğimiz günlerde Serdar Ortaç’ın İrlandalı model eşi Chloe Loughnan Ortaç’ın bedeni, yoğun çalışma saatlerine yorgun düştü. ‘Bu Tarz Benim’ programında Umut Eker, Sibel Arna ve Cemil İpekçi’yle jüri koltuğuna oturan güzel model, çekimlerde rahatsızlanınca, apar topar hastaneye kaldırıldı. Tedavisi ayakta yapıldı. Yarışmacılara tartışmalar yapıp, gergin anlar yaratılması için, sanki arkada onlara

hocalık yapanlar var gibi. Ya da yarışmacılar artık şifreyi çözdü. Onlar da hikayelerinin içine 80’lerin arabesk konulu filmlerine taş çıkartırcasına senaryolar ekleyip, elbiselerini, tarzlarını yarıştıracakken, birdenbire jüri üyelerinin de içinde olduğu sahnelere dahil oluyorlar. Bunlara tanık olmaya başladık. 

Fonda çalan “Allahım Neydi Günahım?” gibi şarkılar eşliğinde birbirine sarılan, ağlayan jüri üyeleri ve yarışmacılar, artık sıkıcı olmaya başladı. Sanırım Türk halkı da bunları artık yemiyor. En azından o tadında rekabet ortamlarındaki gibi çıkışları özler olduk. 

Survıvor All Star geliyor

İşte uzun zamandır beklenen haber geldi: Acun Medya’nın titizlikle hazırladığı Survivor All Star, 22 Şubat gecesi ekranlara geri dönüyor. Televizyon ekranlarının gelmiş geçmiş en başarılı yarışma programı. En güzel kısmı ise, 10 yıldır yapılan yarışmada, şimdiye dek geçtiğimiz sezonlarda en başarılı olmuş isimlerini toplayarak, bir kadro oluşturulması. Turabi Çamkıran, Hilmi Cem İntepe, Merve Oflaz, Pascal Nouma, Serenay Aktaş, Fulya Keskin, Sahra Işık, Almeda Abazi ve Nihat Doğan. 

  “En sevdiğim üç şarkı” yarışması, tüm çabalara rağmen üçüncü programında final yapıyor. Bu duruma sanırım en çok Nihat Doğan sevinmiş olmalı. O da açıklanan yarışmacılardan biri oldu çünkü. Bakalım yavaş yavaş açıklanan isimlere yenileri ne zaman eklenecek? Tabii ki bu stratejide her an gündemde kalmak için yapılan başarılı bir prodüksiyon da var. Kurduğum “whats up” grubunda arkadaşlara sordum. “Kimi bu yarışmada görmek istemezsiniz?” diye. İşte ortaya çıkan liste: 

  - Tolga Karel, - Kıbrıslı çılgın adam

Taner Tolga Tarlacı, - Mustafa Topaloğlu,

- Fatmagül Fakı 

  En çok istenen adaylar da...

- Nihat Altuğ Altınkaya, - Bozok Gören,

- Irmak Atuk, - Ümit Karan