Gazetevatan.com » Yazarlar » Aşk yüzünden olan oldu...

Aşk yüzünden olan oldu...

14 Eylül 2014 Pazar


 
TÜRKİYE’NİN en meşhur, en yakışıklı jönünün sevgilisi olmak zor zanaat. Kıvanç Tatlıtuğ’un beraber olduğu Başak Dizer’den bahsediyorum. Bütün gözler senin üzerinde. Yürüyüşte, alışverişte, yemekte, hatta tatilde paparazziler peşinde. Her adımın basın sayesinde gözler önünde. Konuşsan bir başka dert, sussan bir başka.
 
Oysa Dizer, kendi alanında çok başarılı bir iş kadını. Moda ondan sorulur. Marmara Üniversitesi İletişim Bölümü mezunu. Sonra Fransa’da moda eğitimi gördü. Daha sonra İtalya’ya giderek, Istituto Moda Di Burgo’da stilistlik eğitimi aldı. Ardından, Londra’da Central Saint Martins’de moda kurslarını alıp, yurda dönüşte Vakko ve Vakkorama’da baş tasarımcı asistanı olmayı hak kazandı. Dizilerde stil danışmanlığı yaptı. Halen de Deniz Marşal ile kurdukları “2 shoppers” şirketleriyle çalışmaya devam ediyorlar. Çok da başarılı işlere imza atıyorlar. Aşk-ı Memnu dizisinden tutun, Med Cezir’e, NTV haber spikerlerine kadar herkesi giydirdiler.
 
 
Başak Dizer’in Aşk-ı Memnu dizisinde giydirdiği Kıvanç Tatlıtuğ ile yakınlıkları, ilişkileri de bu tarihte başlar.
 
Kulislere göre, sanatçıları da giydiren, onların özellikle albüm ve konser çalışmalarında stillerine el atan Dizer’in, şu günlerde yoğun aşk hayatı yüzünden performansında düşüklük olmuş. Araya Amerika seyahati, Bodrum tatili mi sıkıştırdığından mıdır bilinmez, iş hayatında ciddi kayıplara uğraış. Uzun zamandır Yalın’ın danışmanlığını yapan Dizer sanatçıyı çok ihmal ettiğinden olacak ki, çalışmalarına şarkıcı son vermiş. 
 
Yalın artık yeni bir ekibe kendini teslim edecekmiş. 
 
Ey aşk sen nelere kadirsin...
 
Sosyal medyanın iğreti hamleleri
 
- Bir arkadaşınıza “twittimi RT, fotoğrafımı like’lar mısın?” diye mesaj atmayın.
 
- Selfie çekeceğim diye insanları boğmayın.
 
- Bir konserde eğlenmek yerine fotoğraf çekip, video kayıt almalar ve ardarda bunu her sosyal medya alanında tekrar tekrar paylaşarak takipçilerinizi boğmak ne kadar doğru? Telefonunuzu bir kenara bırakın. 
Bir kareden sonra paylaştıklarınız kimsenin umurunda değil.
 
- Yemekte, sohbet etmek yerine kafanızı telefonunuza gömerek o dünyaya dalmak ne kadar doğru? Sanal dünya, sosyal medya yerine, karşınızdaki gerçeklerle ilgilenin.
 
- Facebook’ta toplu candy crush gibi oyun istekleri göndermeyin.
 
- Twitter’da ortak hashtag’e katılmayın. Kendi hashtag’inizi kendiniz yaratın daha iyi.
 
- Atasözü, şiir ve dizeleri ardarda manasız günlerde, manasız ruh haliyle paylaşmayın. Komik oluyor. Kendi yarattıklarınız daha çekici olacaktır.
 
- Her adımınızı, her yediğinizi, her içtiğinizi sonsuz görgüsüz gibi paylaşmayın.
 
- Aşırı renk ayarları, photoshop mantığında inceltme, pürüzsüzleştirme programları komik haller aldı. Uzak durun.
 
- Sosyal medya sizin özgür alanınız. Diğer maddeleri kafanıza takmayın, ne isterseniz onu yapın. Bu öngörülerden rahatsız olan sizi takip etmez, olur biter.