Bugün hava nasıl olacak? (2 Aralık Meteoroloji hava durumu raporu)

02 Aralık 2019 Pazartesi - 7:20 | Son Güncelleme : 02 12 2019 - 7:20

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 2 Aralık hava durumu raporu yayınlandı. Meteoroloji güncel hava raporuna göre, bugün yurt genelinde yağışlı bir hava etkili olacak. İstanbul'da hava sıcaklığı ise 12 derece olacak.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Samsun, Elazığ, Adıyaman ve Şanlıurfa çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Trabzon'un doğu ilçeleri, Rize çevreleri, Artvin'in kıyı kesimleri ile Diyarbakır, Bingöl ve Batman çevrelerinde kuvvetli yağmur, Muş ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli karla karışık yağmur, yükseklerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.
 
HAVA SICAKLIĞI: Marmara'da biraz artacağı, iç ve doğu kesimlerde azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
 
RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, Güneydoğu Anadolu bölgesi ile yarın zamanla batı kesimlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Akdeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneybatısında kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.
 
UYARILAR
 
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Trabzon'un doğu ilçeleri, Rize çevreleri, Artvin'in kıyı kesimleri ile Diyarbakır, Bingöl ve Batman çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
 
KUVVETLİ KAR YAĞIŞI UYARISI: Yağışların Muş ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve yüksekleri yoğun kar yağışı şeklinde (20 cm. ve üzeri) olacağı tahmin edildiğinden meydana gelmesi muhtemel buzlanma, görüş mesafesinde azalma ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
 
BÖLGELERİMİZDE HAVA
 
MARMARA
 
Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
 
İSTANBUL °C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu
 
KIRKLARELİ °C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu
 
KOCAELİ °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu
 
TEKİRDAĞ °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu
 
EGE
 
Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
 
A.KARAHİSAR °C, 8°C
Parçalı bulutlu
 
DENİZLİ °C, 14°C
Parçalı ve az bulutlu
 
İZMİR °C, 15°C
Parçalı ve az bulutlu
 
MANİSA °C, 13°C
Parçalı ve az bulutlu
 
AKDENİZ
 
Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Akdeniz'in iç kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.
 
ADANA °C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu
 
ANTALYA °C, 19°C
Parçalı ve az bulutlu
 
HATAY °C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu
 
ISPARTA °C, 11°C
Parçalı ve az bulutlu
 
İÇ ANADOLU
 
Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
 
ANKARA °C, 7°C
Az bulutlu akşam saatlerinden sonra parçalı ve çok bulutlu
 
ESKİŞEHİR °C, 7°C
Parçalı ve çok bulutlu
 
KONYA °C, 7°C
Parçalı ve çok bulutlu
 
SİVAS °C, 3°C
Parçalı ve çok bulutlu
 
BATI KARADENİZ
 
Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
 
BOLU °C, 8°C
Parçalı ve çok bulutlu
 
DÜZCE °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu
 
KASTAMONU °C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu
 
ZONGULDAK °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu
 
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
 
Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz'in yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde beklenen yağışların; Trabzon'un doğu ilçeleri, Rize çevreleri ve Artvin'in kıyı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
 
BAYBURT °C, 1°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı
 
SAMSUN °C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı
 
TOKAT °C, 5°C
Parçalı ve çok bulutlu
 
TRABZON °C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu sabah saatlerinde doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
 
DOĞU ANADOLU
 
Parçalı ve çok bulutlu,bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Karla karışık yağmur ve kar, Malatya, Elazığ, Iğdır ve Bingöl çevrelerinde yağmur şeklinde olması beklenen yağışların; Bingöl, Bitlis ve Muş çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın güneybatı kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.
 
ERZURUM °C, 0°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı
 
KARS °C, 0°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı
 
MALATYA °C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde yağmurlu
 
VAN °C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmurlu yüksek kesimleri karlakarışık yağmur ve kar yağışlı
 
GÜNEYDOĞU ANADOLU
 
Parçalı ve çok bulutlu, doğu kesimleri ile Adıyaman ve Şanlıurfa çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Diyarbakır ve Batman çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
 
DİYARBAKIR °C, 12°C
Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuvvetli olması bekleniyor.
 
GAZİANTEP °C, 13°C
Parçalı çok bulutlu
 
SİİRT °C, 11°C
Parçalı çok bulutlu, yağmurlu
 
ŞANLIURFA °C, 14°C
Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı