Bu biberleri yemek yürek ister! 30 Ocak, 14:47'de eklendi

Dünyanın en acı biberlerini sizler için bir araya getirdik...

1. Caroline Reaper
Dünyanın gelmiş geçmiş en acı biberi olan Caroline Reaper Guinness rekorlar kitabına 2013 yılında girmiştir. Acılık değeri tam tamına 1,500,000 değerindedir. Hazır Caroline Reaper bahsetmişken dünyanın en acı biberini Jason McNabb isimli rekortmen 3 taneyi  10.95 saniyede rekorlar kitabına girmiştir.
 
2. Naga Jolokia
Dünyanın en acı ikinci biberi olan Naga Jolokia acılık değeri  1,000,000 değerine yakındır. Dünyanın ikinci acı biberi Naga Jolokia anavatanı Hindistan ‘dır. Naga Jolokia tohumları uygun fiyata satıldığını belirtmekte yarar var.
 
3. Dorset Naga
Dünyanın en acı biberleri arasında yer alan Dorset Naga biberi yaklaşık değeri  970,000 avcılık değerindedir. Bu biberde ülkemizde tohumları  satılmaktadır. 
4. Red Savina
Red Savina dünyanın en acı biberleri arasında yer almaktadır. 577,000 Acılık değerindedir.  Red Savina melez bir biber olarak bilinmektedir.  2000 Yılına kadar rekoru elinde barındıran bu biber ilerleyen zamanlarda yerini kaybetti.
5. Scotch Bonnet
Acı biberleri incelerken bir diğer zehir acılardan biride Scotch Bonnet biberidir. 350,000 Acılık değerindedir. Bu biberin birden çok rengi olduğunu söylemeden geçmek olmaz. Ayrıca tohumlarını ‘da bulmak mümkün.
6. Jalapeno Biberi
Yine acı listesine giren nispeten diğer incelediğimiz biberlere göre biraz daha hafif acısı olan Jalapeno biberidir. 8000 acılık değeri olan bu biberinde tohumlarını bulmak o kadar ‘da zor değildir. Anavatanı Meksika olan bu biber acı olmasına rağmen pek ‘de rahatsızlık vermeyen biber olarak bilinmektedir.
 
7. Poblano Biberi
Acı biberlerin arasında belki ‘de diğerlerine göre daha az acı olan biberdir. 
Bu biberimizin adı Poblano biberidir. Acılık değeri 1000 ile 1500 Scoville ölçeğindedir. Anavatanı Meksika olarak bilinmektedir.