Broadway’den İstanbul’a müzikaller

16 Eylül 2017 Cumartesi - 2:30 | Son Güncelleme : 16 09 2017 - 2:30

2006’da Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda sahnelendiğinde o yazın en ilgi gören konserlerinden olan “Broadway’den İstanbul’a Müzikaller” 11 yıl aradan sonra yepyeni repertuarı ve güçlü oyuncu ile Harbiye Açıkhava’da..


Türk tiyatro ve müzikal dünyasının duayeni Haldun Dormen’in kurgusuyla yıllar önce Açıkhava’da sahnelenmiş ve herkesin büyük beğenisini kazanan müzikallerden seçmeler 10 Ekim Salı 21:00’da tek gece olarak yine usta Haldun Dormen tarafından yönetilecek.

Tiyatro dünyasının usta oyuncuları Perran Kutman ve Selçuk Yöntem projede onur konuğu olarak yer alıyor.

Ünlü müzikal parçalar repertuarda

Notre Dame de Paris, Chicago, Cabaret,  Mama Mia, Dream Girls, Damdaki Kemancı, Hair, Grease gibi her neslin bildiği, sevdiği unutulmaz ve bilinen müzikal parçaların olduğu ünlü Broadway müzikallerinin yanı sıra Lüküs Hayat, Hisseli Harikalar Kumpanyası gibi Türk müzikallerinden de şarkılar bulunan repertuarda o geceye gelen seyircileri hem duygulandıracak hem eğlendirecek birçok süprizler de bekliyor.

Bol starlı bir kadro

Projede müzikal star olarak Ayça Varlıer, Edis, Emre Altuğ, Ethel Mulinas, Gökçe Bahadır, Irmak Ünal, Mert Turak, Pamela, Sami Levi, Şehnaz Sam ve Yeliz Şar da yer alıyor.

Ödüllü müzik direktörü

Bestelediği opera ve balelerle klasik müzik dünyasında kendine saygın bir yer edinmenin dışında gişe rekortmeni önemli Türk filmlerine yaptığı müzikler, orkestrasyonlar, dizi müzikleri ve album düzenlemeleriyle de tanınan bol ödüllü bir müzik adamı; Tevfik Akbaşlı organizasyonun müzik direktörü olarak öne çıkıyor.

Rengarenk bir koreografi

Starlara yorumlayacakları parçalara uygun koreografiler hazırlayıp onları haftalarca çalıştıran, dansçılar ve ensemble’ı aynı şekilde projenin tamamlayıcı parçaları olarak en uygun yerlere yerleştiren yine tanıdık bir isim; Danset Sahne Sanatları’nin sahibi; Nur Sonbahar...

ETİKETLER