Bremen'deki camiye 6 ayda ikinci saldırı

04 Mart 2018 Pazar - 17:35 | Son Güncelleme : 04 03 2018 - 17:35

Almanya'nın Bremen kentinde İslam Toplumu Milli Görüşe (IGMG) bağlı Fatih Camisi 6 ay içinde ikinci kez İslamofobik saldırıya uğradı.


Kimliği bilinmeyen kişi ya da kişiler tarafından, camin  duvarlarına ve kapısına, küfürlü ve İslam karşıtı ifadeler yazıldı.
 
Saldırganlar benzer ifadeleri, caminin arka  tarafında inşaat  halindeki eğitim merkezinin duvarlarına da yazdı.
 
Fatih Camisi Derneği Başkanı Zekai Gümüş, Bremen'in ilk ve tek  minareli camisi olarak faaliyet gösteren caminin yine ırkçı saldırıların hedefi  olduğuna dikkati çekerek 6 ay önce de camiye saldırı düzenlendiğini hatırlattı.
 
Gümüş, Müslümanlara yönelik bu saldırıları şiddetle kınadıklarını  belirterek saldırganların bir an önce bulunmasını umduklarını ifade etti.
 
Bremen Eyalet Başbakanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Carsten  Siling’in, 24 Eylül 2017'deki saldırı sonrasında geçmiş olsun ziyaretinde  bulunduğunu hatırlatan Gümüş, "Kendilerine de söylediğimiz gibi toplumla uyum  içinde yaşayan bizler bunları  hak etmiyoruz. Faillerin bir an önce bulunup  cezalandırılmasını ve bunun kamuoyuyla paylaşılmasını istiyoruz." dedi.
 
Gümüş, bir önceki saldırının soruşturmasından netice çıkmadığını  vurgulayarak "Polis yine gerekli tutanakları tutup gitti. Bu saldırıda da farklı  olacağını pek düşünmüyoruz. Müslümanlara yapılan bu saldırıları şiddetle kınıyor,  faillerin bir an önce bulunmasını istiyoruz." ifadelerini kullandı.
 
 

ETİKETLER