Bolu'nun yüksek kesimlerine mayıs ayında kar yağdı

AA |  22 Mayıs 2020 Cuma - 16:55 | Son Güncelleme : 22 05 2020 - 17:37

Bolu'nun yüksek kesimlerinde, hava sıcaklığının mevsim normallerinin altına düşmesiyle kar yağışı etkili oluyor.


Kentin yüksek kesimlerinde etkili olan sağanak yerini kar yağışına  bıraktı. Hava sıcaklığının 2 dereceye düştüğü Bolu'nun Aladağlar bölgesi, kar  yağışı sonrası beyaza büründü. Kar kalınlığının yer yer 3 santimetre olduğu,  Gölcük Tabiat Parkı ile Kızık Yaylası arasında kalan bölgede seyahat eden  vatandaşlar, araçlarını yol kenarına park ederek hatıra fotoğrafı çekti.
 
 
Aracını durdurarak kar yağışı altında fotoğraf çeken İsa Kaya, AA  muhabirine yaptığı açıklamada, "Kar yağıyor. Bu mevsimde çok güzel bir manzara.  Yaz geldi derken birdenbire kar yağışı geldi." dedi.
 
 
Ümit Özçakır da bu mevsimde kar yağışının çok görülmediğini ifade  ederek "Bugün çok mükemmel. Biz de köye giderken bu havayı yaşamış olduk. Bolu'da  hava sıcaklığı birkaç gündür çok yüksekti. Neredeyse 35 dereceleri görmüştük.  Bugün de bakacak olursak kar yağıyor." diye konuştu.
 
SARIALAN YAYLASI BEYAZA BÜRÜNDÜ
Bolu'daki Sarıalan Yaylası'nda kar yağışı etkili oldu. Kar yağışı nedeniyle yeşil alanlar, beyaza büründü. Kısa süreli etkili olan kar yağışı, daha sonra durdu.

ETİKETLER

Bolu kar kar yağışı