Birçok Android kullanıcısının bilmediği 8 özellik 22 February, 22:41'de eklendi

Elinizde Android bir cep telefonu var ise o telefonun tüm özelliklerini kullanmanız lazım! Aksi takdirde Androidin zevkine varamazsınız...

1. 1. Pilinizi kendiniz kontrol edebilirsiniz
Ekranınız için siyah veya basit bir koyu arka plan seçerseniz, otomatik piksel vurgulaması kapanır ve cihazınızın daha uzun sürede şarjını koruduğunu fark edeceksiniz. 
2. 2. Konuşma metni özelliği
Cihazınızda yazılan mesajları sadece okumakla kalmaz aynı zamanda dinlersiniz de. Gelen mesajları görmek yerine dinlemek isterseniz, Ayarlar - Erişebilirlik'e gidin ve Yazıdan Konuşma Çıktısı seçeneğini etkinleştirin.
3. 3. Akıllı telefon uzaktan kumandası!
Ayarlar - Güvenlik - Cihaz yöneticileri bölümüne gidip Android Cihaz Yöneticisi'nin yanındaki kutuları işaretleyin, bu cihazı uzaktan bulun ve uzaktan kilitlemeye ve sil seçeneğine tıklayın. Şimdi akıllı telefonunuzu kaybederseniz, verilerinizi kaybetmeden bulabilir ve engelleyebilirsiniz.
4. 4. Misafir modunu açma
Telefonunuzu geçici olarak bir arkadaşınıza vermek isterseniz ve kişisel verilerinizi gizli tutmak isterseniz misafir modunu kullanın.
İki parmağınızla üsten aşağı kaydırın ve sağ üstteki kullanıcı simgesine dokunun. Misafir ekle simgesi belirecek ve akıllı telefonunuzu taşıyan kişinin hangi eylemlere katılmasına izin vereceğinizi seçebileceksiniz.
5. 5. Ekran büyüteci
Kötü görme yeteneğine sahip insanlar genellikle bu özelliğin onlara ne kadar çok yardımcı olabileceğini bilmiyorlar.
Ayarlar - Erişebilirlik - Büyütme jestleri bölümüne gidin. Ardından, ekranın herhangi bir bölümüne hafifçe dokunarak yakınlaştırabilirsiniz.
6. 6. Hotspot modu
İnternet'i farklı cihazlarda kullanmak için ayrı bir 3G modem veya yönlendirici satın almanız gerekmez, çünkü akıllı telefon bunu kolayca yapabilir. Ayarlar -> Engelleme ve taşınabilir hotspot'a gidin ve Taşınabilir WLAN hotspot'u açın. Bu kadar!
7. 7. Akıllı telefonunuzu kafa hareketleriyle kontrol edin
Gadget'ınızı kullanmanız gerektiğinde ancak ellerinizin başka şekilde işgal edildiği veya sıcak eldivenlerini çıkarmak için dışarıda çok soğuk olduğu durumlar vardır. Bununla birlikte, bunun için bir çözüm var! EVA Facial Mouse adında ücretsiz bir uygulama yükledikten sonra Android cihazınızı başınızın hareketleriyle kontrol edebileceksiniz!
8. 8. Gizli bir oyun
Android 2.3 Gingerbread ile başlayarak Google, kullanıcılar için tüm cihazlarına küçük bir oyun sunuyor.   Önce Ayarlar'a gidin ve Telefon hakkında veya Tablet hakkında öğesini seçin. Android sürümüne birkaç kez hızlı bir şekilde dokunun ve ekranda küçük bir marshmallow gösterildiğinde, tekrar tekrar dokunun; özel bir mini oyun açılacaktır. Henüz bulamadınız mı? Biraz daha kurcalayın.