Binlerce kişiye kadro müjdesi! Bakan personel alınacağını duyurdu

AA |  19 Kasım 2019 Salı - 10:27 | Son Güncelleme : 19 11 2019 - 15:46

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "1000 ASDEP personeli alımı için ilanımız bu hafta yayınlanacak ve gelecek haftaya başvurularımızı almaya başlayacağız. Ayrıca 2313 sözleşmeli, 322 kadrolu personel alımımız ÖSYM tarafından duyurulacak ve başvurular da alınmaya başlanacak" ifadesini kullandı. Peki, ASDEP'e kimler başvurabilir? ASDEP başvuru şartları nelerdir?


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, atamalara ve personel alımlarına ilişkin açıklamada bulundu. Selçuk, "1000 Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) personeli alımı için ilanımız bu hafta yayınlanacak ve gelecek haftaya başvurularımızı almaya başlayacağız." dedi.
 
Bakan Selçuk, şunları kaydetti:
 
"2 bin 313 sözleşmeli, 322 kadrolu personel alımımız ÖSYM tarafından duyurulacak ve başvurular da alınmaya başlanacak. 1000 işçi alımı için ilgili ilan önümüzdeki hafta İŞKUR tarafından yapılacak."
 
Bakan Selçuk, "Engelli atamalarını, kotaları dolduğu sürece aralık ayında gerçekleştireceğiz." ifadelerini kullandı. Peki ASDEP nedir, kimler başvurabilir?
 
ASDEP NEDİR?

ASDEP, aile ve bireylerin sosyal yardım ve sosyal hizmetlere olan ihtiyaçlarının tespiti, ihtiyaca göre sosyal yardım ve sosyal hizmet modellerin planlanması ve uygulanması, gerektiğinde eğitim, sağlık ve istihdam gibi, kamu hizmetlerinden yararlanılmasının sağlanması amacıyla sürecin tüm aşamalarında rehberlik ve danışmanlık hizmetlerini de içeren bir programdır.

ASDEP, desteğe ve yardıma ihtiyacı olan kişi ve ailelere ulaşılarak, onlara psikolojik ve ekonomik durumlarına göre ihtiyaç duyulan hizmetin sağlanmasını sağlar.

ASDEP’E KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

1- Sosyal Hizmet 

2- Psikoloji 

3- Sosyoloji 

4- Çocuk Gelişimi 

5- Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık 

6- Aile ve Tüketici Bilimleri bölümlerinden mezun adaylar arasından geçerli KPSS P3 puan türünden en az 60 (altmış) puan alanlardan, başvuruda bulunanların en yüksek puana göre sıralanması neticesinde, her bir İl için alınacak ASDEP görevlisi sayısının 4 (dört) katı aday içerisinden İl Müdürlüğünce yapılan değerlendirme sonucunda istihdam edilecektir.