Binali Yıldırım: Türkiye'yi böldürtmeyiz, herkes böyle bilsin

AA |  26 Mayıs 2019 Pazar - 0:40 | Son Güncelleme : 26 05 2019 - 0:40

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği ve Erzincan Kültür Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen geleneksel iftar programına katıldı.


Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği ve Erzincan Kültür Eğitim  Vakfı tarafından düzenlenen geleneksel iftar programına katılan Yıldırım,  ramazanın mübarek ve hayırlı olmasını dileyerek, programda bulunmaktan duyduğu  memnuniyeti ifade etti.
 
31 Mart seçimlerini ve sonrasında yaşananları hatırlatan Yıldırım,  bütün bilgiler toplanarak Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) müracaat edilme sürecini  anlattı. Binali Yıldırım, şöyle deva etti:
 
"YSK bütün bu iddialar ve bilgileri değerlendirdi, yerinde  incelemelerde bulundu. Sonunda 'Evet bu seçimde şaibe ve yolsuzluk vardır'  diyerek, seçimlerin yenilenmesine karar verdi. Bu şartlar altında YSK 23  Haziran'da seçimin tekrar edilmesini ilan etti. YSK'yi, ilk günlerde göklere  çıkaran CHP adayı, 'En güvendiğim kurum Yüksek Seçim Kuruludur' diyen aday, sonuç  açıklandığında zıvanadan çıktı. 'Kınıyorum. YSK'yi kınıyorum' demeye başladı.  Hele hele parti temsilcileri çete üyesi olarak ilan ettiler, Yüce Divan'la tehdit  ettiler, 'sokağa çıkamazsınız' dediler. Velhasıl söylenecek söz bırakmadılar. Bu  tamamen bir ikiyüzlülüktür. Hukuk devleti ve demokrasi bizim lehimize olunca  güzel olmayınca kötü. Peki soruyorum, Antalya Mersin, Adana, Ankara'da  kazandınız o zaman demokrasi, hukuk devleti var, İstanbul'da foyanız meydana  çıkınca ne demokrasi var, ne de hukuk var. Böyle şey olur mu?"
 
23 Haziran'a çok az bir zaman kaldığını ifade eden Yıldırım, sözlerini  şöyle sürdürdü:
 
"Kardeşinize, Anadolu'nun bu evladına sahip çıkacak mısınız? 23'ünde  bunlara hak ettikleri cevabı Erzincan verecek mi? Ben hemşehrilerime güveniyorum.  Her zaman güç verdiniz ve yanımda durdunuz. Değerli kardeşlerim hiçbir zaman  mikro milliyetçilik yapmadım, vatan toprağının her köşesinde yaşayan 82 milyon  vatan evladının hepsine hizmet veriyoruz. Anadolu'nun her köşesine imzamızı  attık. Yolları böldük hayatları birleştirdik. Yolları böldük, köprüleri  birleştirdik. Yolları böleriz ama Türkiye'yi böldürtmeyiz, herkes böyle bilsin.  Terör örgütleriyle hiçbir işimiz olmaz. Biz milletin birliğini, beraberliğini,  kardeşliğini savunan, vatanı, toprağımız, bayrağımız, devletimiz ve milletimiz  bir olan büyük bir milletiz."
 
Tarihte Türkiye'nin hiçbir zaman esaret altına girmediğini hatırlatan  Yıldırım, "Toprak bütünlüğümüz değişmiş, bayraklarımız farklı olmuş ama 16 tane  büyük devlet kurmuşuz. Her seferinde de bağımsızlık bizim karakterimiz olmuş."  dedi.
 
Türkiye'nin önemli bir konumda olduğunu anlatan Yıldırım, bütün mazlum  milletlerin gözü kulağının Türkiye'de olduğunu söyledi. Sürekli oyunlar  oynandığına ve operasyonların yapılmaya çalışıldığına dikkati çeken Binali  Yıldırım, "En son 15 Temmuz'da yapmaya çalıştılar. O gece hep beraber indik  meydanlara alçaklara gereken dersi verdik. Ayyıldızlı bayrağımız inmedi,  ezanlarımız dinmedi. Hepinizden Allah razı olsun." ifadelerini kullandı.
 
"24 Haziran güzel bir gün olacak"
 
 Yıldırım, Erzincan doğumlu olduğunu ve 11 yaşında İstanbul'a geldiğini  ve bu şehrin kendisine çok şey kattığını anlattı. Milletvekiliği, Bakan, Başbakan  ve Meclis Başkanı yaptığını ve şimdi tek arzusunun ve tek görevinin bu mübarek  şehre 5 yıl boyunca hizmet etmek olduğunu kaydetti. Yıldırım, şöyle konuştu:
 
"Bunu da inşallah 23 Haziran'da sizin vereceğiniz güçlü destekle  başaracağız. 24 Haziran güzel bir gün olacak. Önümüzdeki günlerde Kadir Gecesi  var. Rabb'im dualarımızı kabul etsin. Ramazan Bayramı'nız mübarek olsun.  Bayramınızı canı gönülden kutluyorum. İki bayram arasında bir bayram daha var. O  da 23 Haziran İstanbul bayramı. İstanbul bayramına da hemşehrilerimizi  bekliyoruz. Tam kadro bu bayramda hazır olacak mıyız? Erzincan'ın gür sesini  duyuracak mısınız?   Makam ve mevki hırsım yok. Rabb'im makamların her türlüsünü  nasip etti. Makam ancak millete hizmet edebiliyorsanız, bir anlam ifade eder.  Yoksa makamı ne yapayım.”
 
Her zaman siyaseti millete hizmet amacıyla kullandığını vurgulayan  Binali Yıldırım, sözlerini şöyle tamamladı:
 
"İstanbul zaten bir marka ancak İstanbul'u dünyanın parmakla  gösterilen şehirleri arasına sokmak boynumuzun borcudur. Bunu nasıl yapacağız  hemşehrilerim, 23 Haziran'da oylarımızla sandıkları tıka basa dolduracağız. 24  Haziran'da da 'Bismillah' deyip, işe başlayacağız. Bu salonu hınca hınç  doldurarak bize destek veren ve birlik ve beraberlik duygusunu doruğa çıkaran  bütün hemşehrilerime yürekten sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum. Rabb'im yar  ve yardımcımız olsun."
 
Konuşmanın ardından Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın  Ağaoğlu, Yıldırım'a köprü cezalarının silinmesine ilişkin katkılardan dolayı  hediye takdim etti. (AA)

ETİKETLER