Binali Yıldırım 'müjde veriyorum' dedi gençlere bu çağrıyı yaptı

24 Mart 2019 Pazar - 14:52 | Son Güncelleme : 24 03 2019 - 18:00

Cumhur İttifakı'nın İstanbul mitingi bugün gerçekleşiyor. Tarihi mitingde AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Binali Yıldırım halka hitap etti. Yıldırım, "Müjde veriyorum ey İstanbul, ey gençler; gelin İstanbulla birlikte bu şehri akıllı şehir yapalım, bu uğurda birlikte çalışmaya benim kankam olmaya var mısınız gençler? Hanımefendiler birlikte yürümeye hazır mısınız? Beyefendiler omuz omuza daha güzel İstanbul için var mısınız?" diye konuştu.


AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı  Binali Yıldırım, "Siz bu meydanı doldurdukça ne hainlere yeniliriz ne de  ekonomimize saldıranlara 'eyvallah' ederiz. Sizin, bu milletin kim olduğunu hala  öğrenemediler. Bu millet, iyiliğin ve güzelliğin ta kendisidir. Sizler, mütevazi,  samimi, çalışkan Anadolu insanlarısınız." dedi. 
 
Yıldırım, Cumhur İttifakı'nın "Büyük İstanbul Mitingi"nde yaptığı  konuşmada, 1994'te İstanbul'u ayağa kaldıran Recep Tayyip Erdoğan'ın yol arkadaşı  olarak bu kenti yönetmeye talip olmakla şanslı olduğunu söyledi.
 
İstanbulluların sandıkta vereceği oyla başkan seçilmesi halinde çok  daha fazla çalışacağını anlatan Yıldırım, farklı medeniyetlere başkentlik yapmış  kenti, dünyanın yıldızı yapacağını ifade etti.
 
Yıldırım, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra yüz binlerin Yenikapı  Etkinlik Alanında topladığını hatırlatarak, "15 Temmuz'da Cumhurbaşkanımız Recep  Tayyip Erdoğan, liderliği ve dirayetiyle o gece hak ettikleri cevabı  verdiklerinden, Cumhurbaşkanımızdan sonra ilk görüştüğüm lider Sayın Devlet  Bahçeli oldu. Yenikapı'ya ruh veren 15 Temmuz İttifakı, Cumhur İttifakı esasında  o gece kuruldu. Şimdi de beka için 'Milli Karar, Cumhur İçin İstikrar' diyen MHP  Genel Başkanı Devlet Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, bu  ittifakı, cumhurun ve İstanbul'un geleceği için devam ettiklerinden dolayı  şükranlarımı sunuyorum." diye konuştu.
 
 
"Ayırmak yok, ötekileştirmek yok"
 
Bu birlik ve beraberlik olduğu müddetçe İstanbul ve Türkiye'nin  çözülemeyecek hiçbir derdinin olmayacağına dikkati çeken Yıldırım, şöyle devam  etti:
 
"1994'te bu mübarek şehri nasıl diriltip canlandırdıysak,  Cumhuriyetimizin 100. yılında da İstanbul'u dünyanın yıldızı yapacağız. İstanbul  hazır mısın? 31 Mart'ta evet diyor muyuz? İstanbul'u sükunetle, ortak akılla,  ehliyetle, gönül birliğiyle tabii ki icraatla hem de yıldırım hızıyla herkesin  mutlu olacağı bir kent yapacak, herkesin hakkını aldığı bir yönetimi mutlaka  ortaya koyacağız. Bu muhteşem tablo 'İstanbul 1 Nisan'ı karşılamaya hazır' diyor.  Yine bizi mahcup etmediniz. Bu meydanda Adalet ve Kalkınma Partisi'nin ışığı  parlıyor. Bu meydanda Milliyetçi Hareket Partisi'nin üç hilali dalgalanıyor. Bu  meydanda Cumhur İttifakı'nın gür sesi yankılanıyor. Bu muhteşem tablodan gurur  duyuyor, güç alıyoruz. Şu ana kadar azimle, gayretle nasıl çalıştıysam, bundan  sonra da öyle çalışacağım. Gelecek 5 yılda da sizin desteğinizle aziz İstanbul'a  aynı heyecanla, aynı kararlılıkla hizmet edeceğime Yenikapı'da sizlerin huzurunda  söz veriyorum. 'Bizden, sizden, o partiden, şu partiden' diye ayırmadan herkes  için hizmet götüreceğiz. Herkes için çalışacağız. Çünkü bize yakışan sevgi ile  çalışmak ve İstanbulluya hizmet etmektir. Eğer siz mutlu olursanız ben daha çok  mutlu olacağım. Ayırmak yok, ötekileştirmek yok. İnancımızda, birlik, beraberlik,  kardeşlik ve birlikte Türkiye olmak var. Türkiye'yi cennet yapan bu güzel  duygulardır. İstanbul'u cennetten köşeye dönüştürmek, bu anlayışla mümkün  olacak."
 
 
"Türkiye, insanlığın ve merhametin son kalesidir"
 
İnsanların birbirini daha çok sevmesi ve daha çok kucaklaşmaları  gerektiğinin altını çizen Yıldırım, "Daha çok kaynaşacağız. Sahip olduğumuz  zenginlikleri hep hatırlayacağız. Etrafta terör var. Savaş, şiddet ve kötülük  var. Bölmek, ayırmak isteyenler var. Ama bir de Türkiye ve İstanbul var. İşte  burası Yenikapı. Yenikapı ruhu var. 15 Temmuz'da yenilmeyen Türkiye'nin ruhu  burada. Siz bu meydanı doldurdukça ne hainlere yeniliriz ne de ekonomimize  saldıranlara 'eyvallah' ederiz. Sizin, bu milletin kim olduğunu hala  öğrenemediler. Bu millet, iyiliğin ve güzelliğin ta kendisidir. Sizler, mütevazi,  samimi, çalışkan Anadolu insanlarısınız. Türkiye, insanlığın ve merhametin, son  kalesidir." ifadelerini kullandı.
 
Bir hafta sonra sandık başına gidileceğini hatırlatarak, destek  isteyen Yıldırım, şunları kaydetti:
 
"Nasıl bir İstanbul'da yaşamak istediğinizi cümle aleme göstermeye  hazır mısınız? Vereceğiniz her oy, İstanbul'un aydınlık yarınları demek. Daha çok  iş, daha çok aş, daha çok bereket, daha çok üretim demek. Daha rahat ve kolay bir  ulaşım demek. Daha konforlu bir yaşam demek. Mühür sizde. Sandıkta kardeş  İstanbul çıkacak buna var mısınız? Sandıktan güçlü, üreten İstanbul çıkacak buna  var mısınız? Sandıktan, tecrübe çıkacak buna var mısınız? Sandıktan büyüyen,  yükselen Türkiye çıkacak, buna hazır mısınız? Size daha mutlu, daha huzurlu, daha  güvenli bir şehir, bir İstanbul sözü veriyorum. İşte bu söz, Yıldırım sözüdür.  Kalbi İstanbul için atan, gönlü Türkiye sevdasıyla dolu kardeşlerim harikasınız.  Hiç merak etmeyin. İçiniz rahat olsun. Işıl ışıl, yeşile doymuş, çiçekle ağaçla  su ile hemhal olmuş, çok üreten, kazanan, kolay ulaşılan ve huzur içinde  yaşanılan bir İstanbul hepimizin hakkı. Bu İstanbul'da trafik ve ulaşım çile  olmaktan çıkacak."
 
 
"İstanbulluları mutlu edecek çok güzel planlarımız var"
 
Binali Yıldırım, seçilmesi halinde hayata geçireceği projeler hakkında  da bilgi vererek, "Kaldırımlar, sahiplerine verilecek. İstanbul'da birlikte  yaşamanın tadını çıkaralım. 31 Mart'ta gönül belediyeciliğine hazır mısınız? Bunu  yapmaya gücümüz var. Bilgimiz, birikimimiz, tecrübemiz, planlarımız, projelerimiz  hazır. Cumhurbaşkanımız bazı projelerden bahsedecek. Ancak bütün İstanbulluları  mutlu edecek çok güzel planlarımız var. Bu imkanları, adil bir şekilde  hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Yaptıklarımız yapacaklarımızın  teminatıdır. Ben hazırım sizler de hazır mısınız? 31 Mart'ta Cumhur İttifakı'na  İstanbul'da ve ilçelerinde rekor oyla sandıkta çıkarmaya var mısınız? 31 Mart'ta  hep birlikte büyük ve kardeş İstanbul olalım. Finali Binali ile yapalım mı?"  şeklinde konuştu.
 
 
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye  Başkanı Mevlüt Uysal da, bir buçuk yıl boyunca İstanbullulara hizmet etme gururu  yaşadığını belirtti.
 
Kendisinden sonra çok daha bilgili, birikimli, tecrübeli bir isim olan  Yıldırım'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterildiğini  hatırlatan Uysal, "İnşallah sizin desteğinizle 31 Mart'tan sonra ben de bu görevi  Sayın Binali Yıldırım'a devredeceğim." dedi.
 
"Müjde veriyorum ey İstanbul"
 
Anneler çocuklarınız en güzel anaokuluna gidecek. Çünkü bunu siz hak ediyorsunuz. Dünyada hangi meslek geçerliyse onun diplomasını alacak. Çalışmak isteyene iş, kendi işini kurmak isteyene destek bizden. Müjde veriyorum ey İstanbul, ey gençler; gelin İstanbulla birlikte bu şehri akıllı şehir yapalım, bu uğurda birlikte çalışmaya benim kankam olmaya var mısınız gençler? Hanımefendiler birlikte yürümeye hazır mısınız? Beyefendiler omuz omuza daha güzel İstanbul için var mısınız?
 
 
 

ETİKETLER