Gazetevatan.com » Yazarlar » Bir yıl daha biterken...

Bir yıl daha biterken...

17 Aralık 2017 Pazar


Öyle büyük büyük laflar edecek değilim... Yeni sene için kendimi daha şimdiden strese sokacak kararlar alıp “yapılacaklar listesi” filan hazırlamak da bana göre değil! “2018’de spora başlayıp, beni üzen insanlardan uzak durmaya ant içerim” tadında kendimi kandıracak vaadlere ise hiç ihtiyacım yok. Her ne kadar 1 gün geçince ve takvim 31 Aralık’tan 1 Ocak’a dönünce dünyamın değişmeyeceğini bilecek kadar büyümüş olsam da yine de duvarımda asılı duran takvim yapraklarının  bitip, yepyeni fotoğraflarla yeni bir sayfa açıldığını gördüğümde heyecanlanacak, evde ışıklı ağaç süsleyip Aralık boyunca sürekli kar temalı kırmızı hırkalarla dolaşacak, küçük bir kız çocuğu da taşıyorum içimde. İçinde neşe olan her şey tam bana göre. Küçük hediyeler, yeni seneyi karşılamak üzere dostlarla yenilen yemekler, süslü caddeler, ışıltılı objeler, simli blüzler, parlak ojeler... Hayat romanıma ara verip dergi oluveriyorum bir süre... Yeni bir yılın arifesinde biraz arkadaş dedikodusu yapmak istedim sizinle...

Yuh: Weinstein Taciz skandalını duyduğumda! Aslında ilk duyduğumda çok daha argo şeyler söyledim. Tamam, belki küfür de etmiş olabilirim. Sayfamda da bu taciz skandalının detaylarını defalarca yazdım ama kısaca 90’dan fazla Hollywood yıldızını taciz eden Miramax’ın patronu büyük yapımcının, kadınların bir anda birlik olup tacizleri itiraf etmesiyle gücünün balon gibi patlaması diye özetleyebiliriz. Üstelik ardı arkası kesilmedi, kadınlar hızını almışken pek çok erkeğin ipliğini pazara çıkardı. İngiltere Parlementosu Savunma Bakanı istifa etti. Oscarlı Kevin Spacey’in ünlü House of Cards dizisi bitirilip, tiyatrosundan atıldı, ödülü geri alındı.

Eyvah Eyvah: Oscar töreninde “En İyi Film Ödülü” yanlış anons edildiğinde! La La Land ekibi mutluluk gözyaşlarıyla sahneye fırladığında, ödülün aslında “Moonlight-Ay Işığı” filminin aldığını anladığım an, kocaman bir “eyvah eyvah” çektim. Zira biz ekran başındakilerin anladığı gerçeği, La la Land ekibi henüz farketmemişti. Hani başkasının yerine sen utanırsın ya, öyle bir histi işte!

İtiraf ediyorum! Dedikodusunu yaptım...

Ewan McGregor’un 22 yıllık eşi ve 4 çocuğunun annesini aldatmasının; ki hiç beklemezdim kendisinden (çok yakından tanıyorum ya nasıl havaya girdiysem artık)

Selena Gomez, The Weeknd, Justin Bieber, Bella Hadid dörtlüsünün her kombinasyonda denedikleri eşleşmelerinden sonra, Bieber ve Gomez’in yeniden birlikte oluşlarının (hiçbiriyle işim olmaz doğrusu ne dinlerim ne izlerim ama 16’lık bir kızın olunca aile içi gıybet de kaçınılmaz oluyor haliyle)

Düğün dernek dedikoduları... Hani bu en saçma olanı ama herkes konuşunca bir de üstüne Instagram’ın ortak alanında gözüme sokulunca mecburen girdim dedikoduya... Evlenen çok 2017’de ama erkekleri geçtik bir kalemde, gelinler herkesin dilinde... En çok kimler mi? Miranda Kerr, Pippa Middleton, Azra Akın, Fahriye Evcen, Neslihan Atasagun, Şeyma Subaşı... Hangisine gelinlik daha çok yakışmış, hangisi güzel seçimler yapmış,hangisi abartıya kaçmış, hangi çift birbirine yakışmış diye uzar gider bu liste. Ekim ayındaki, Alicia Vikander - Michael Fassbender ikilisinin sürpriz evliliği ise yılın en şahanesi bence.

Yılbaşına kadar mutlaka: The Gratest Showman (Hugh Jackman’ın yeni filmi 29 Aralık’ta gösterimde) ve Star Wars Son Jedi filmlerini izliycem. Kırmızı oje sürüp kırmızılar giyicem...