Beklenen yağmur başladı! Yollar göle döndü

AA/DHA |  31 Ekim 2019 Perşembe - 16:24 | Son Güncelleme : 31 10 2019 - 17:47

İstanbul'da beklenen yağmur başladı. Kara bulutlarla kaplanan kentte yer yer sağanak etkili oluyor. Beykoz, Sarıyer gibi ilçelerde yollar göle döndü. Yağmurun yarın da sürmesi bekleniyor.


Meteoroloji Genel Müdürlüğünün uyarılarının ardından İstanbul'da beklenen yağmur başladı. Kara bulutlarla kaplanan kentte gündüz geceye döndü. Sağanak yer yer etkili olmaya başladı.Yağışların yarın öğleden sonra ise etkisini azaltarak kesileceği belirtildi.  
 
TRAFİK YÜZDE 76'YA ULAŞTI!
 
İstanbul'da yağan yağmur trafik yoğunluğunu da arttırdı. İş çıkışı trafik durma noktasına geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi trafik yol durumu haritasında saat 17.50 itibarıyla trafik yoğunluğu yüzde 76’ya ulaştı.
 
 
 
Beykoz'da aniden bastıran sağanak yağış nedeniyle yollar göle döndü. Sürücüler trafikte zor anlar yaşadı. Aniden bastıran yağmur nedeniyle Tokatköy Mahallesi Akbaba Caddesi, sular altında kaldı. Araçlar göle dönen caddede ilerlemekte zorluk yaşadı. Sürücüler ve vatandaşlar zor anlar yaşadı.  Bazı vatandaşlar da ıslanmamak için saçak altlarında bekledi. Yağmura yakalan bir kişi ise ayakkabılarını çıkararak yürüdü.
 
Sarıyer'de etkili olan sağanak yağış nedeniyle yoları su bastı. Tünel girişleri kapandı.İstanbul'da öğleden sonra etkili olan sağanak yağış nedeniyle Sarıyer'de bazı yolları ve tünel girişlerini su bastı. Çırçır Deresi yolunda su birikintisi nedeniyle araçlar ilerlemekte güçlük çekti. Tünel girişlerindeki su tahliye kanalları kapanınca sürücüler zor anlar yaşadı. Ekipler su tahliyesi için kapanan kanalları açmaya çalışıyor. 

5 İL İÇİN UYARI
 
Sivas, Kayseri, Nevşehir, Kırşehir ve Yozgat için soğuk  hava ve yağış uyarısında bulunuldu. Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezinden  yapılan açıklamaya göre, yurdun bugünden itibaren Karadeniz üzerinden gelen serin  ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Yarın Sivas, Kayseri,  Nevşehir, Kırşehir ve Yozgat'ta sağanak, yer yer gök gürültülü sağanağın etkili  olması bekleniyor. Bahse konu illerde hava sıcaklığının cumartesi günü 4 ila 6 derece  azalacağı, hafta başından itibaren kademeli olarak mevsim normalleri civarında  seyredeceği tahmin ediliyor.
 

ETİKETLER