Begüm Kütük: Hiçbir şeye değişmem

MELİS GÜVENÇ / mguvenc@gazetevatan.com |  15 Ekim 2017 Pazar - 2:30 | Son Güncelleme : 15 10 2017 - 2:30

Begüm Kütük bu sezon da Binde Bir Gece Diyalogları oyunuyla sahnede olmaya devam ediyor. Kütük, oyuncuların performanslarının nelere bağlı olduğunu anlatırken, “Çalıştığınız ekipten aldığınız güzel enerji rolünüzün altından daha kolay kalkmanızı sağlar” diyor.


Neler yapıyorsunuz, bugünlerde yeni heyecanlar var mı?

Var, olmaz mı?  Hayatımda ilk defa çok yönlü olmaya çalışıyorum. Dizi, tiyatro, Avon projesi derken içinde bulunduğum yorucu tempoyu düşününce, detaycı ve mükemmeliyetçi bir insan olarak bu benim için geçen yıllara kadar imkansızdı... Ama bu sene çok önemsediğim projelerde aynı disiplinle yer alıyorum ve en önemlisi her ilerleyen günde daha fazlasını yapabilirim hissini içime sindiriyorum.

Geçen sezon sizi sahnede izlemek çok keyifliydi. Bu sezonda bu keyfimiz devam edecek.   Sahneye ağırlık verdiğinizi söyleyebilir miyiz?

Güzel yorumunuzla başlayan sorunuzun yanıtı, kesinlikle evet. Tiyatro benim için büyük bir tutku. Tiyatro çok zor, bambaşka bir serüven. Bir buçuk ay okuma, sahne provası derken oynayacağınız karakteri bütünlemeye ve rejisörle yorum birliğine varmaya çalışıyorsunuz. Bu arada karşılıklı oynayacağınız ekip arkadaşlarıyla ortak bir uyum ve biçim elde etmeye çalışıyorsunuz. Arayışlar, yapabildikleriniz ve yapmanız gerekenlerin denetimi, gece gündüz provalarda hatta uyurken bile bilinç altında sürüyor. Doğum yapmak gibi. Çok sancılı geçen sürecin sonunda oyun çıktığında, seyirciyle göz göze gelip aynı havayı soluduğunuzda kucağınıza bebeğinizi almış kadar mutlu oluyorsunuz. Bu adrenalini hiçbir şeye değişmem.

 

Her kadın güzel olmayı hak eder...

Avon ile yollarınız  nasıl kesişti?

Avon her zaman sempatiyle yaklaştığım bir marka. Etkili bir kozmetik markası olmasının yanı sıra kadınları yalnızca güzelleştirmeyen, aynı zamanda güçlendiren iş modeli yaratması da beni her zaman etkiledi. Ayrıca kadınları ilgilendiren çok önemli kritik noktalarda yürüttükleri sosyal sorumluluk projeleri de markayı benimsememin bir nedeni. 20 yıldan uzun zamandır yürüttükleri  kadınlar için can alıcı konularda kampanyalara imza atmaları Avon ile işbirliği yapmamın temel sebepleri. Fiyat politikasıyla da kadınlar için ulaşılabilir olması benim için çok önemli. Çünkü her kadın güzel olmayı ve kendini özel hissetmeyi hak eder.

Eşimle vakit geçirmek beni dinlendiriyor

Hangi oyun ve karakterlerle sahnede olacaksınız?

Geçen sezon Sadri Alışık Kültür Merkezi (SAKM) prodüksiyonu olan Binde Bir Gece Diyalogları oyunu ile harika bir sezon geçirdik. Oyunumuz bu sezon da devam ediyor.

Hem dizi hem tiyatro temposunu nasıl yürütüyorsunuz?

Tutku ile yaptığınız bir işiniz varsa ne kadar yorucu olduğunu bilseniz bile çok çalışmayı göze almak gerekiyor. Dinlenme konusuna gelince vakit sınırlı olsa da şanslıyım ki harika bir ailem ve dostlarım var. Onlarla bir araya gelmek, her fırsatı değerlendirip eşimle vakit geçirmek beni dinlendiriyor.

 

Bir oyuncunun performansı neye bağlıdır?

Öncelikle role hakkını vererek hazırlanmak çok önemli. Ancak yönetmen ve karşılıklı oynadığınız diğer oyuncuların da performans üzerinde mutlaka katkıları var ve bu çok önemli bir unsur. Kostümleriniz, setteki huzurunuz, konforunuz bile önemli. Evinizden çok sette vakit geçiriyorsunuz. Yani bu iş tek kişilik bir gösteri değil. Bu nedenle o setteki çayı getiren arkadaştan rol arkadaşınıza, yönetmenden makyöze kadar ekipten aldığınız güçlü ve güzel enerji rolünüzün altından daha kolay kalkmanıza sebep oluyor. Ben de her zaman ekipçi biriyim. 

Asla güzellik takıntım yok

Gençlik ve güzellik konusunda ne kadar hassasınız?

Her kadın gibi ben de güzel gözükmek istiyorum ama asla bir takıntım yok. Güzel yaş alan bir kadın olma şansına sahip olmayı diliyorum. Umarım 70 yaşında da modayı takip eden, bakımlı bir kadın olmayı başarabilirim. Bunun için de kozmetik bakımlarından faydalanıyorum Maalesef zaman hiçbirimiz için geri akmıyor ama sağlıklı beslenme, spor, uyku düzeni ve doğru kozmetik ürünleri ile yaşlanmayı ertelemek mümkün.

Spor ve beslenme programınız nasıl? 

Bu soruya üç ay önce çok havalı cevap verebilirdim. Şimdi içinde bulunduğum tempo, disiplinli bir spor hayatını etkiliyor ama benim için vazgeçilmez olan yürüyüş ve pilates. Beslenme konusuna gelince İzmirliyim. Tabii ki Ege mutfağının özelliği olan zeytinyağlılar ve otlar vazgeçilmezlerim.   


YAZARLAR Prof. Dr. Halim Hattat Prof. Dr. Halim Hattat
Penisin de “hisleri” var!
Tülay Gürler Kurtuluş Tülay Gürler Kurtuluş
Bahara merhaba diyen kitaplar
Ahmet Örs Ahmet Örs
Sosu bağlamak gerek…
Türkan Hiçyılmaz Türkan Hiçyılmaz
Çocuğa baskı yapmak okula uyum sürecini uzatır
Dr. Yasemin Arslan Dt. Şule Arslan Dr. Yasemin Arslan Dt. Şule Arslan
Estetik dünyasında son gelişmeler
Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta
Gıda intolerans testlerinin gerçek yüzü
Kürşad Zorlu Kürşad Zorlu
Bozkırda yeşeren başarı öyküsü…
Hasan Genç Hasan Genç
iPhone’larda Home tuşuna güle güle
Bahar Saygılı Bahar Saygılı
Federer’in şifreleri
Lütfü ÖZEL Lütfü ÖZEL
İşte karşınızda Selin Williams
Demet Sarova Demet Sarova
MasterChef’i sakın Ramsay görmesin!
Zeynep Kakınç Zeynep Kakınç
Bayram sofrasında büyük buluşma
Gül Yiğit Gül Yiğit
Mutlu ve başarılı insanların yaşam felsefesi
Güldeniz Ayral Güldeniz Ayral
Yeni jenerasyon modacılarımız
Murat Çelik Murat Çelik
İrlanda’nın ata sporu boks
Ayşe Kucuroğlu Ayşe Kucuroğlu
Ege’nin iki kardeş mutfağı buluştu
Ayşe Brav Ayşe Brav
Kınada şıklık yarışı
Berna Laçin Berna Laçin
Okullar açılırken veli dilekleri
Füsun Saka Füsun Saka
Tenten’den Birkin çantaya; Avrupa’yı Avrupa yapan değerler
Cem Ceminay Cem Ceminay
Çalıntı şarkıyı çalmışlar kopyasını yapmışlar
Teoman Hünal Teoman Hünal
Diyarbakır’ın eşsiz lezzetleri
Süha Derbent Süha Derbent
Yanı başınızdaki cennet Meis Adası
Tülay Gürler Kurtuluş Tülay Gürler Kurtuluş
Okunması gereken dünya klasikleri
Dr.Yasemin Bradley Dr.Yasemin Bradley
Sağlıklı oruç tutmanın yolları
Engin Akın Engin Akın
Korfu Adası'nda dalak dolması
Eylem Kaftan Eylem Kaftan
'Herkesin yarım kalmış hikayesi var'
Damla Doğan Damla Doğan
Aldırdığınız yağdan kök hücre üretiyorlar
Canan Tan Canan Tan
Şiddet mi, cinnet mi?
Güney Öztürk Güney Öztürk
21. yüzyılda ne ile karşı karşıyayız?
Barış Öztürk Barış Öztürk
75 yıllık efsane Jeep