Bedelli askerlik celp tarihleri duyuruldu! İşte bedelli askerlik celp dönemleri...

28 Ağustos 2018 Salı - 11:53 | Son Güncelleme : 28 08 2018 - 11:53

Bedelli askerlik celp tarihleri merakla bekleniyordu ve belli oldu. Askere gidecek olan vatandaşları yakından ilgilendiren bedelli askerlik celp dönemlerinin detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz. İşte ayrıntılar...


MSB bedelli askerlik celp dönemlerini açıkladı. Bedelli askerlik celp tarihlerine ilişkin tüm bilgiler haberimizde yer alıyor. İşlemler ise e-devlet üzerinden yapılabilecek.

BEDELLİ ASKERLİK CELP DÖNEMLERİ BELLİ OLDU!
 
İlk 3 döneme ait temel eğitime planlanan yükümlülerin birlik  bilgileri, yoklama durumları ve sevk evraklarını alabilecekleri tarihler de  belirlendi.
 
Buna göre, söz konusu bilgiler birinci dönemde (15 Eylül 2018) silah  altına alınacaklar için 28 Ağustos 2018, ikinci dönemde (6 Ekim 2018) silah  altına alınacaklar için 6 Eylül 2018, üçüncü dönemde (27 Ekim 2018) silah altına  alınacaklar için 27 Eylül 2018'de e-Devlet'te ilan edilecek. İlk 3 döneme planlanmayan diğer yükümlülerin celp planlaması ise 3  Kasım'dan sonra yapılarak ayrıca duyurulacak.
 
SÜRESİNDE TAMAMLAMAYAN KAPSAM DIŞINA ÇIKARTILACAK
 
Celp dönemleri ilan edilen yükümlülerin yoklamalarını celp dönemleri  için belirlenen ve e-Devlet'te kişisel olarak belirtilen yoklama tarihine kadar  tamamlaması gerekecek. Gerekli işlemlerini süresi içerisinde tamamlamayan yükümlüler bedelli  askerlik kapsamı dışına çıkartılacak.
 
Milli Savunma Bakanlığınca belirlenen celp dönemleri Türkiye Radyo ve  Televizyon Kurumu ve ulusal yayın yapan radyo ve televizyon kanalları ile  "www.asal.msb.gov.tr" adresinden duyurulacak. Yapılacak duyuru Askerlik  Kanunu'nun 25 ve 45'inci maddeleri gereği yükümlülere tebliğ mahiyetinde olacak.