Bebeğinin bulunduğu evi ateşe verdiği iddiasıyla tutuklandı

AA |  13 Haziran 2018 Çarşamba - 10:11 | Son Güncelleme : 13 06 2018 - 10:16

Adana'da kendisini polise ihbar eden annesinin evini ateşe vererek içeride bulunan 11 aylık bebeğinin yaralanmasına neden olduğu öne sürülen cezaevi firarisi tutuklandı.


Merkez Seyhan ilçesi Yeşilyurt Mahallesi'nde yaşayan annesi Ayşe A'nın  evini iki gün önce ateşe vererek 11 aylık Ezel bebeğin yaralanmasına yol açtığı  iddiasıyla gözaltına alınan cezaevi firarisi Çağlar A'nın, Bağlar Polis  Merkezindeki işlemleri tamamlandı.
 
Adana Adli Tıp Biriminde sağlık kontrolünden geçirilen Çağlar A,  çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.
 
Oğlundan şikayetçi olan Ayşe A'nın ifadesinde, "Olay günü oğlunun  kendisinden para istediğini, para olmadığını söylemesi üzerine tartıştıklarını,  evi yakacağını söyleyerek tehdit ettiğini, bu nedenle polise ihbarda bulunmak  için dışarıya çıktığını, ardından da evinin yandığını haber aldığını" anlattığı  belirtildi.
 
Zanlının ise hakkındaki suçlamayı kabul etmediği öğrenildi.
 
Hastanede yakalanmıştı
 
Cezaevi firarisi Çağlar A'nın annesi Ayşe A. ile Yeşilyurt  Mahallesi'ndeki evinde tartıştığı, daha sonra Çağlar A'nın kendisini polise ihbar  eden annesinin evini 11 aylık bebeğini de içeride bırakarak yaktıktan sonra dini  nikahlı eşi G.Y'yi de zorla yanında götürdüğü ileri sürülmüştü.
 
Yangın itfaiye ekiplerince söndürülmüş, yüzü ve vücudunda yanıklar  oluşan bebek Adana Şehir Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı.
 
Olaydan sonra bebeğinin durumunu merak eden Çağlar A, gittiği  hastanede polis ekiplerince yakalanmıştı.

ETİKETLER