Bayramda yağış var

14 Haziran 2018 Perşembe - 2:30 | Son Güncelleme : 14 06 2018 - 2:30

Meteorolojiye göre, yarından itibaren hava sıcaklıkları azalacak, güneydoğu kesimleri hariç bayram boyunca sağanak yağışlar bekleniyor.


Orman ve Su İşleri Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan  bilgiye göre, mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının yarından itibaren yağışla birlikte azalarak mevsim normallerine düşmesi bekleniyor. 
 
1. GÜN- Yarın ülke genelinin parçalı  ve yer yer çok bulutlu olacağı öngörülüyor. Marmara’nın güneydoğusu, İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Orta ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz’in iç  kesimleri, Doğu Anadolu, Edirne, Kırklareli, Bitlis, Muş ve Van çevreleri ile Muğla’nın iç kesimlerinde yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök  gürültülü sağanak bekleniyor.
2. GÜN- Ülke genelinin  parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz (Hatay hariç), İç Anadolu, Batı ve  Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı  ile Bitlis, Muş ve Van çevrelerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak  görüleceği değerlendiriliyor.
3. GÜN- Pazar günü ülke genelinde havanın  parçalı ve çok bulutlu olması bekleniyor. Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu,  Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Van çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü  sağanak olacağı öngörülüyor.
 
Büyükşehirlerde durum
 
- Ankara’da Ramazan Bayramı boyunca öğleden sonraları gök gürültülü sağanak görüleceği tahmin ediliyor. En yüksek hava sıcaklığının cuma günü 31 derece, cumartesi ve pazar günleri ise 26-28 derece olması bekleniyor. 
- İstanbul’da bayramın ilk günü yağış beklenmiyor. Cumartesi günü kısa süreli ve yerel, pazar günü ise gök gürültülü sağanak görüleceği tahmin ediliyor. En yüksek hava sıcaklığının cuma günü 32 derece, cumartesi 31 derece, pazar günü 28 derece olacağı öngörülüyor. 
- İzmir ve Antalya’da, cuma günü yağış beklenmiyor. Hafta sonu ise iki  ilde de gök gürültülü sağanak yağış görüleceği tahmin ediliyor. En yüksek hava sıcaklıklarının cuma ve cumartesi günleri 31-34 derece beklenirken, pazar günü  29-30 dereceye düşeceği değerlendiriliyor.

ETİKETLER