Bayramda toplu taşıma ücretsiz mi?

14 Ağustos 2018 Salı - 7:09 | Son Güncelleme : 14 08 2018 - 7:09

Bayramda toplu taşıma ücretsiz mi? Sorusunun yanıtını haberimizde bulabilirsiniz. Kurban Bayramı'na az bir zaman kala vatandaşlar merakla araştırmalara başladı. Meclis'ten bayramda toplu taşıma kullanımıyla ilgili açıklama geldi.


Milyonlarca vatandaş Kurban Bayramı'nda toplu ulaşımının ücretsiz olup olmayacağını merak ediyor. Gündemde sıkça araştırılan bu konu ile ilgili Meclis'ten açıklama geldi. Peki bayramda toplu taşımalar ücretsiz mi kullanılacak?
 
BAYRAMDA TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ Mİ OLACAK? MECLİS'TEN AÇIKLAMA...
 
Vatandaşlar, Kurban Bayramı boyunca 21-24 Ağustos tarihleri arasında kent genelindeki toplu ulaşım araçlarını yüzde 50 indirimli kullanabilecek.
 
Meclisten oy birliğiyle kabul edilerek geçen karara göre vatandaşlar, Kurban Bayramı süresince, İstanbulkart ücret entegrasyonuna dahil; İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü (İETT Otobüsleri, Özel Halk Otobüsleri, Metrobüs, Nostaljik Tramvay ve Tünel) araçları, Şehir Hatları A.Ş Vapurları, özel deniz toplu ulaşım araçları, Metro İstanbul A.Ş. (Tramvay, Metro, Hafif Metro ve Füniküler, Teleferik ve Kadıköy Moda Nostaljik Tramvay) araçları ve Otobüs A.Ş. araçlarıyla yüzde 50 indirimli seyahat edebilecek.