Bayramda köprüler ücretsiz mi? Bayram boyunca köprü ve otoyollar-otobanlar ücretsiz mi?

23 Mayıs 2020 Cumartesi - 12:07 | Son Güncelleme : 23 05 2020 - 12:07

Bayramın gelmesiyle vatandaşları Bayramda köprüler ücretsiz mi? Bayramda köprü ve otoyollar-otobanlar ücretsiz mi? diye soruyordu. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında sokağa çıkma yasağından muaf olan vatandaşları yakından ilgilendiren bir karar yayımlandı. Yayımlanan karara göre Ramazan Bayramı boyunca otoyollar ve köprülerin ücretsiz olacak.


Bayramda köprüler ücretsiz mi? Bayramda köprü ve otoyollar-otobanlar ücretsiz mi? merak ediliyordu. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Ramazan Bayramı boyunca otoyol ve köprüler için resmi karar yayımlandı. Yayımlanan karara göre Ramazan Bayramı boyunca otoyollar ve köprülerin ücretsiz olacağı duyuruldu. İşte detaylar..

OTOYOLLAR VE KÖPRÜLER BEDAVA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Ramazan Bayramı tatili boyunca yani 23 Mayıs 2020 Cumartesi günü saat 00.00'dan (Cuma gününü Cumartesi gününe bağlayan gece) başlayarak, 27 Mayıs 2020 Çarşamba günü saat 07.00'ye kadar, yap-işlet-devret projeleri hariç olmak üzere Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçişler bedava olacak.

BAŞKENTRAY VE MARMARAY DA ÜCRETSİZ

Ayrıca 23 Mayıs 2020 Cumartesi günü saat 00.00'dan (Cuma gününü Cumartesi gününe bağlayan gece) başlayarak, 26 Mayıs Salı günü saat 24.00'e kadar, Başkentray ve Marmaray seferleri de ücretsiz olacak.