Bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? Bugün ödenecek mi?

17 Ağustos 2018 Cuma - 9:49 | Son Güncelleme : 17 08 2018 - 9:49

2018 Kurban Bayramı ikramiye heyecanı başladı. Milyonlarca vatandaşı harekete geçiren emekliye bayram ikramiyesi bugün ödenecek mi? İşte sabırsızlıkla beklenen bayram ikramiyeleri hakkında mera edilenler...


Ramazan Bayramı ardından Kurban Bayramı'nda da yatacak olan emekliye bayram ikramiyesi için meraklı bekleyiş devam ediyor. İşte bayram ikramiyelerin ödeneceği gün...
 
EMEKLİ İKRAMİYELERİNİN ÖDENECEĞİ TARİH BELLİ OLDU!
 
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı yazılı açıklamada, Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi Kurban Bayramı'nda da bayram ikramiyesi ödemeleriyle emeklilerin yanında olmaya devam ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:
 
"Bağ-Kur ve SSK emeklilerine 16 Ağustos, Emekli Sandığı emeklilerine 17 Ağustos'ta bayram ikramiyesi ödeyeceğiz. Bayram ikramiyesi ödemeleri emeklilerimize hayırlı, uğurlu olsun."
 
Birden fazla dosyadan aylık alanlara tek bir ikramiye ödenecek
 
Emeklilere yapılacak bayram ikramiyesi ödemesinin dosya başına 1.000 lira olacağını anımsatan Selçuk, şu bilgileri paylaştı:
 
"Birden fazla dosyadan aylık alan emeklilerimize hisse oranı yüksek olan dosyadan tek bir ikramiye ödenecektir. Ayrıca, vefat eden sigortalılarımızdan dolayı gelir ve/veya aylık almakta olan hak sahiplerine hisseleri oranında, iş kazası ve meslek hastalığı sigortasından sürekli iş göremezlik geliri almakta olanlara ise gelir bağlanmasına esas olan sürekli iş göremezlik derecesi oranında bayram ikramiyesi ödemesi yapılacak."
 
Selçuk, Kurban Bayramı için 11 milyon 767 bin 550 emekli ve hak sahibine toplamda 10 milyar 417 milyon 886 bin 693 lira bayram ikramiyesi ödeneceğini bildirdi.