Başbakan Yıldırım helallik istedi

AA |  07 Temmuz 2018 Cumartesi - 12:23 | Son Güncelleme : 07 07 2018 - 12:23

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, "Davamızı, siyasetimizi asla zaafa uğratmadık. Hem liderimiz zatı alinizin, grubumuzun hem de bize güven duyan milletimizin verdiği emanete halel getirmedik. Cumhuriyet tarihinin belki de en uzun son iki yılını kırmadan, dökmeden geride bırakmayı liderliğinizde başardık." dedi.


Yıldırım, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda, Cumhurbaşkanı ve Genel  Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması öncesinde, AK Parti Grup Başkanı olarak  selamlama konuşması yaptı.
 
16 yıldır ülkenin itibarı, milletin mutluluğu, devletin selameti için  siyaset yaptıklarını, gece gündüz demeden çalıştıklarını anlatan Yıldırım,  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde omuz omuza vererek, birçok zorluğu  aştıklarını ve bugünlere geldiklerini dile getirdi.
 
Her zaman milletin emrinde, ülkenin hizmetinde olduklarını aktaran  Yıldırım, 24 Haziran'da yapılan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel  Seçimi ile 95 yılı bulan yönetim sisteminin sona erdiğini ve Cumhurbaşkanlığı  Hükümet Sistemi'nin devreye girdiğini belirtti.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tebriklerini ileten Yıldırım, "Zatıaliniz  Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız olarak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin  ilk kurucu cumhurbaşkanı olarak milletimiz tarafından seçildiniz. Tebrik  ediyorum. Yeni dönemde Allah yar ve yardımcınız olsun, Allah muvaffak etsin. Bize  bugünleri gösterdiği için milletimize ve Rabbimize ne kadar şükretsek azdır."  ifadelerini kullandı.
 
"Rabbimiz bize güzel bir zafer nasip etti"
 
Milyonların rızasını aldıklarını, kara propagandalara asla boyun  eğmediklerini, 16 yıl boyunca zor imtihanlardan yüzlerinin akıyla çıktıklarını  söyleyen Yıldırım, şöyle devam etti:
 
"Davamızı, siyasetimizi asla zaafa uğratmadık. Hem liderimiz zatı  alinizin, grubumuzun hem de bize güven duyan milletimizin verdiği emanete halel  getirmedik. Cumhuriyet tarihinin belki de en uzun son iki yılını kırmadan,  dökmeden geride bırakmayı liderliğinizde başardık. Bu süre zarfında tarifi  imkansız saldırılara maruz kaldık ama hiçbir vesayete, darbeye, dayatmaya boyun  eğmedik. Bir olduk, iri olduk, kardeş olduk, birlikte Türkiye olduk, milletimizle  kenetlendik ve sonunda da Rabbimiz bize güzel bir zafer nasip etti."
 
24 Haziran seçimlerinin millet eliyle bütün vesayetlerin ortadan  kaldırıldığı bir seçim olduğunu dile getiren Yıldırım, "Hukukuna sahip çıkalım  diye bize güvenen milletimize sonsuz teşekkür ediyoruz. Artık milletin verdiği  emaneti yeni dönemde daha da ileriye götürmek, güven ve istikrarla ülkemizi  Cumhuriyetimizi 100'üncü yıl hedeflerine taşıma zamanıdır. Vira Bismillah diyor  ve Türkiye'yi şahlandırmak için yola çıkıyoruz." dedi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde 15 Temmuz ihaneti başta olmak  üzere her zorluğu aşarak bugünlere geldiklerini söyleyen Yıldırım, "Burada  bulunan, bulunmayan, bayrak değişiminde benlik kavgası gütmeyen bütün  milletvekillerimize, teşkilatlarımıza ve yol arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür  ediyorum." diye konuştu.
  
"Zor zamanda liderimizle kenetlendik"
 
Yıldırım, yalnızca Türk devlet geleneğinin değil dünya siyasi  tarihinin eşsiz bir örneğini şu anda yaşadıklarını belirterek, "Milletin partisi  olarak ne kadar şeref duysak yeridir. Zor zamanda liderimizle kenetlendik,  liderimizi yalnız bırakmadık, çizgimizi değiştirmedik, eğilmedik, bükülmedik,  hamdolsun sonunda zafere erdik." ifadesini kullandı
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde, ülkeye 16 yılda büyük eserler  kazandırdıklarını anlatan Yıldırım, şunları söyledi:
 
"Bir yandan kalkınma yönünde atılan adımlar diğer yandan da  demokrasimize, insan haklarına ve milletimize yapılmaya çalışılan saldırılara  karşı amansız mücadele verdik. Birçok eserleriniz arasında AK Parti'nin,  Grubumuzun, MHP ile birlikte başlattığı ve bugünlere getirdiğimiz eserimiz güçlü  Türkiye için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olmuştur. Bu süreçte emeği geçen  MHP Grubu dahil bütün yol arkadaşlarımıza huzurlarınızda şükranlarımızı  sunuyorum."
 
"Yeni dönemde Türkiye şaha kalkacak"
 
Binali Yıldırım, yeni dönemde hizmetlerin daha hızlı şekilde  yapılacağını ve ülkenin hak ettiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma  yolunda emin adımlarla ilerleyeceğini, "Türkiye'nin şaha kalkacacağını"  vurguladı.
 
Yıldırım, "Demokrasimizi daha da geliştireceğiz, hukuk devleti  ilkelerinden taviz vermeyeceğiz, özgürlük alanlarını daha çok genişleteceğiz.  Üreteceğiz, istihdam oluşturacağız, refahı artıracağız. Artan refahın da  milletimize adil şekilde dağıtılması için gayret göstereceğiz." diye konuştu.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine ve 65. Hükümet'e duyduğu güvenden  dolayı teşekkür eden Yıldırım, şunları kaydetti:
 
"Bütün Grubumuzdan, zatı alinizden hakkınızı helal etmenizi istiyorum.  Bilerek, bilmeyerek gönlünü kırdığımız insanlar varsa milletimizden ve bütün  arkadaşlarımdan dolayısıyla hakkını helal etmesini istiyorum. Benim hakkım da  helal olsun varsa eğer. Türkiye Cumhuriyeti parlamenter sisteminin son başbakanı  olarak görevimizi tamamlama arifesinde bulunduğumuz şu anlarda huzurunuzda 27.  Yasama Dönemi'nde ülkemiz için akıl teri ve alın teri dökecek seçilen bütün  milletvekili arkadaşlarımı da tebrik ediyorum, başarılar diliyorum.  Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ülkemize, milletimize hayırlı, uğurlu  olmasını Mevlam'dan niyaz ediyorum. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin  kurulacak zatıalinizin liderliğindeki ilk hükümetine üstün başarılar diliyorum."

ETİKETLER