Başbakan Yıldırım'dan önemli açıklamalar

AA |  18 Haziran 2018 Pazartesi - 14:02 | Son Güncelleme : 18 06 2018 - 14:38

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, "AK Parti yapım ekibidir. Bir de yıkım ekibi var unutmayın. Bu seçim, yapım ekibiyle yıkım ekibi arasında geçecek." dedi.


Başbakan Yıldırım, Bağcılar'da halka hitaben yaptığı konuşmada,  bugünden sonra seçime 5 günün kaldığını hatırlatarak, 5 günün dolu dolu  geçirileceğini söyledi.
 
Bağcılar'ın kararını çoktan verdiğini ifade eden Yıldırım, bu  sorumluluğu 15 yıldır Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte  taşıdıklarını dile getirdi.
 
Türkiye'de son 16 senede Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte  Türkiye'nin aydınlık yarınları için milletin hayallerini gerçeğe dönüştürmek için  gece gündüz çalıştıklarını anlatan Yıldırım, "Bu sürede en büyük desteği sizden  gördük. Her zaman yanımızda oldunuz. Darbelerde de yanımızdaydınız. Kumpaslarda  da yanımızdaydınız. Sıkıntıda da yanımızdaydınız, güzel günlerde de  yanımızdaydınız." diye konuştu.
 
"AK Parti'nin yaptığı işlere taş koymuşlardır"
 
Seçime az bir süre kaldığını hatırlatan Yıldırım, sözlerine şöyle  devam etti:
 
"Seçim üzeri adaylar çıktı meydana. Aman ya Rabbim, ne vaatler, ne  vaatler. Öyle vaatler veriyorlar ki şaşıyoruz. Fakat diyoruz ki bu vaatleri  verenlerin şöyle bir geçmişine bakalım. Bakıyoruz, tek bir eserleri yok. Bu  memlekette tek bir çivi çaktıkları yok. Taş üstüne taş koymuş değiller. Ancak  bunlar AK Parti'nin yaptığı işlere taş koymuşlardır. Onlara rağmen AK Parti bu  işleri yaptı, bu başarıları kazandı.
 
Vatandaş söylenen söze bakar, ondan sonra da kimin söylediğine bakar.  Ona göre de kararını verir. AK Parti'nin yaptıkları, yapacaklarının teminatıdır.  15 yıl boyunca, dağ gibi hizmetleri kazandıran AK Parti'dir. Sorunları torunlara  bırakmayan AK Parti'dir."
 
Başbakan Binali Yıldırım, dünyada son 10 yılda 10 büyük projenin  yapıldığını, bu 10 büyük projesinin 6'sını Türkiye'nin yaptığını anlatarak,  şunları kaydetti:
 
"Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osman Gazi Köprüsü, İstanbul-Ankara hızlı  treni, dünyanın en büyük havalimanı, Marmaray, Avrasya geçidi, Kanal İstanbul,  Çanakkale 1915 Köprüsü. Bu projeleri yapan ekiptir AK Parti ekibi. AK Parti yapım  ekibidir. Bir de yıkım ekibi var unutmayın. Bu seçim, yapım ekibiyle yıkım ekibi  arasında geçecek. Yapım ekibini siz biliyorsunuz değil mi? Cumhur İttifakı, Recep Tayyip Erdoğan."

ETİKETLER