Başbakan'dan teşkilatlara mektup

AA |  17 Nisan 2017 Pazartesi - 17:47 | Son Güncelleme : 17 04 2017 - 18:02

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Yıldırım, milletvekillerine ve teşkilat mensuplarına mektup göndererek, anayasa değişikliği halk oylamasına ilişkin kampanya sürecindeki çalışmaları dolayısıyla teşekkür etti


AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali  Yıldırım, milletvekilleri ve teşkilata gönderdiği teşekkür mektubunda, "Milletçe  elde edilen bu kazanım, yakın tarihimizin en anlamlı zaferi olarak anılacaktır."  ifadelerine yer verdi. 
 
AA muhabirinin edindiği bilgiye göre,  Yıldırım, milletvekillerine ve  teşkilat mensuplarına mektup göndererek, anayasa değişikliği halk oylamasına  ilişkin kampanya sürecindeki çalışmaları dolayısıyla teşekkürlerini iletti.  Başbakan Yıldırım'ın mektubu, AK Parti Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan  Yardımcısı Hayati Yazıcı tarafından, AK Parti TBMM Grup Başkanlığı ve il  başkanlıklarına gönderildi.
 
Yıldırım, mektubunda şu ifadelere yer verdi:
 
"Değerli yol arkadaşlarım, 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılan halk  oylaması, bütün yurtta ve yurt dışında huzur ve güven içerisinde  tamamlanmıştır. Gayriresmi sonuçlara göre sandığa giden vatandaşlarımızın yüzde  51,4'ü 'evet' oyu vermiş olup, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini de içeren  anayasa değişikliği kabul edilmiştir. Bu sonuç, çok partili siyasi hayatımızda  ilk defa milletimizin hür iradesi ile gerçekleşen kapsamlı bir hükümet sistemi  değişikliğinin ilanıdır. Milletçe elde edilen bu kazanım, yakın tarihimizin en  anlamlı zaferi olarak anılacaktır. Kurucu Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan  ve halkımızın, Türkiye'nin önüne koyduğu bu vizyonla birlikte huzurumuzu,  demokrasimizi, ekonomimizi güçlendirecek olan bu sonuç, ülkemizi daha aydınlık  yarınlara taşıyacaktır.
 
Bu tarihi sonucun kaybedeni bulunmadığını, kazanın ise millet olduğunu  belirten Yıldırım, 'evet' veya 'hayır' oyu veren tüm vatandaşların tercihlerinin  aynı kıymette olduğunu vurguladı. Yıldırım, mektupta şunları kaydetti:
 
"Bu zaferin elde edilmesinde milletimizin feraset ve sağduyusunun  önemi aşikardır. Türkiye'mizi dünyada ayrıcalıklı bir yere taşıyacak bu önemli  eşiği geçerken, emeği geçen milletvekillerimize, il başkanlarımıza, ilçe ve  mahalle başkanlarımıza, belediye başkanlarımıza, Meclis üyelerimize, kadın  kolları ve gençlik kollarımıza, sandık görevlilerimize ve isimsiz  kahramanlarımıza bir kez daha şükranlarımı sunar, yeni sürecin Türkiye'mize ve  insanlığa hayırlı olmasını dilerim. Bu çalışmalar esnasında ihmal ettiğiniz  ailelerinize, sabır ve anlayışlarından dolayı şükranlarımı sunuyorum. Birlik,  beraberlik ve kardeşliğimizin daim olmasını Cenabı Mevladan niyaz ediyorum.  Allaha emanet olun."