Başbakan Binali Yıldırım: Çıkacak sonuç başımızın tacıdır

AA |  16 Nisan 2017 Pazar - 10:46 | Son Güncelleme : 16 04 2017 - 12:06

Başbakan Binali Yıldırım, "(Halk oylamasından) Çıkacak sonuç ne olursa olsun, başımızın tacıdır. Milletimizin verdiği karar en güzel karardır." dedi.


Yıldırım, anayasa değişikliği için yapılan halk oylamasında oyunu  kullanmak üzere AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar ile Menderes  ilçesindeki Gölcükler Adnan Olcay Ortaokuluna geldi.
 
Okul bahçesinde selamladığı vatandaşlarla bir süre sohbet eden  Yıldırım, 3 yaşındaki Melisa Acar'ı kucağına alarak sevdi ve oyuncak hediye etti.
 
 
Okula girerek bir süre sandık görevlileriyle de sohbet eden Yıldırım,   "1085" nolu sandıkta oyunu kullandı.
 
Yıldırım, oy kullandıktan sonra okul kapısının önünde kendisinden  konuşma yapmasını isteyen vatandaşlara "Burası balkon değil" karşılığını verdi.
 
 
Başbakan Yıldırım, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada,  İzmir'in Menderes ilçesinde oyunu verdiğini, vatandaşlık görevini yaptığını  yaptığını belirterek, "Şimdi de işimize gücümüze bakacağız." dedi.
 
Türkiye'nin her köşesinde, 81 vilayette, ilçelerde, köylerde  vatandaşların huzur ve kardeşlik içinde, medeni bir şekilde oylarını verdiğini  vurgulayan Yıldırım, "Tercihlerini yapıyorlar. Akşam olup sandıklar açılınca  sonuçlar ortaya çıkacak. Çıkacak sonuç ne olursa olsun, başımızın tacıdır.  Milletimizin verdiği karar en güzel karardır." ifadesini kullandı.
 
 
Başbakan Yıldırım, oy verme işlemi sonrası da vatandaşlarla bir süre  sohbet etti.