Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili propaganda yapan kişilere gözaltı

AA |  09 Ekim 2019 Çarşamba - 23:32 | Son Güncelleme : 09 10 2019 - 23:58

Barış Pınarı Harekatına ilişkin sosyal medyada kara propaganda yaparak, halkı kin ve nefrete tahrik eden 78 şahısla ilgili yasal işlem başlatıldı.


Emniyet Genel Müdürlüğünce, Barış Pınarı Harekatı'na  ilişkin sosyal medyada kara propaganda yaparak, halkı kin ve nefrete tahrik eden  78 kişiyle ilgili yasal işlem başlatıldı. 
 
Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, bazı sosyal  medya platformları ve muhtelif internet siteleri u?zerinde yapılan araştırmalar  sonucunda, Barış Pınarı Harekatı u?zerinden halkı kin ve nefrete tahrik eden  paylaşımlar yapıldığı tespit edildi.
 
Açıklamada, Barış Pınarı Harekatı üzerinden Türkiye aleyhinde kara  propaganda yaparak, halkı kin ve nefrete tahrik eden, güvenlik güçlerinin  itibarını zedelemek maksadıyla kaynaksız ve yalan paylaşımlarda bulunan, terör  örgütü propagandası yaptığı görülen 78 kişi ile ilgili gerekli yasal  işlemlerin başlatıldığı belirtilerek, "Türk Polis Teşkilatı olarak suç ve  suçlularla mücadelemizi her alanda sürdürdüğümüz gibi sanal ortamda da sürdürmeye devam edeceğiz." ifadelerine yer verildi.
 

ETİKETLER