Gazetevatan.com » Ekonomi » Açıklamalar art arda geldi! İşte kredi ödemelerini erteleyen bankalar

Açıklamalar art arda geldi! İşte kredi ödemelerini erteleyen bankalar

Çin'den tüm dünyaya yayılan corona virüs vakalarının ülkemizde de görülmesinin ardından vatandaşların mağdur olmaması için önce kamu bankaları, ardından da özel bankalar harekete geçti. Kredi ödemelerinin ötelenmesinden, uygun şartlarda kredi kullandırılmasına kadar pek çok avantaj sunan bankaları derledik. İşte o bankalar ve sundukları fırsatlar...

Açıklamalar art arda geldi! İşte kredi ödemelerini erteleyen bankalar
Emlak Katılım

Emlak Katılım, bireysel ve kurumsal müşterilerine, 31 Mart'a kadar  yapılması gereken taksit, kar payı ve anapara ödemelerinde erteleme imkanı  sunacak. Banka, söz konusu erteleme kapsamında müşterilerin koşullarına uygun  vadeli yapılandırma sağlayacak.

Ödemesiz dönemi 6 aya kadar sağlayan banka, bu süreyi 12 aya kadar  uzatabilecek. Emlak Katılım, ayrıca maaş müşterisi olan kurumsal müşterilerine,  ihtiyaç duymaları halinde şubat sonundaki istihdamlarını korumaları koşuluyla 3  aylık çalışan maaş gideri kadar ek limit sunacak.
 
Emlak Katılım, finansman limiti olan müşterilerinin mevcut koşullar  nedeniyle oluşabilecek işletme sermayesi ve Doğrudan Borçlandırma Sistemi'ne  yönelik ilave limit ihtiyaçlarını da karşılayacak.