Gazetevatan.com » Ekonomi » Açıklamalar art arda geldi! İşte kredi ödemelerini erteleyen bankalar

Açıklamalar art arda geldi! İşte kredi ödemelerini erteleyen bankalar

Çin'den tüm dünyaya yayılan corona virüs vakalarının ülkemizde de görülmesinin ardından vatandaşların mağdur olmaması için önce kamu bankaları, ardından da özel bankalar harekete geçti. Kredi ödemelerinin ötelenmesinden, uygun şartlarda kredi kullandırılmasına kadar pek çok avantaj sunan bankaları derledik. İşte o bankalar ve sundukları fırsatlar...

Açıklamalar art arda geldi! İşte kredi ödemelerini erteleyen bankalar
Garanti BBVA

Garanti BBVA, koronavirüs salgını sürecinde aldığı tedbirler  kapsamında müşterilerinin  ihtiyacına göre, kredi anapara, faiz ve taksit  ödemelerini, herhangi bir ek koşul aranmaksızın 30 Haziran'a kadar öteleme imkanı  sunacak.

Ticari kredilerde ise müşterilerin mevcut kredilerinin anapara  ödemelerini 6 aya kadar uzatabilecek, sonrasında da firmaların nakit akışına göre  yeniden yapılandırabilecek. Banka, KOBİ'ler ile mikro ölçekli işletmeleri,  halihazırdaki finansal yükümlülüklerini karşılayabilmeleri adına mevcut  limitlerinin yanında, ihtiyaç durumunda proaktif limit çalışmalarıyla  destekleyecek.

Banka, bireysel müşterilere tüketici kredileri ve ek hesap ödemelerini  3 ay süreyle ertelemenin yanı sıra kredi kartı borcu ödemelerinde de destek  sağlayacak.