Bankada para unutanların listesi!

08 Şubat 2013 Cuma - 23:00 | Son Güncelleme : 08 02 2013 - 23:00

Bankalar unutkanların listesini açıkladı


Türkiye Bankalar Birliği, bankalarda 2012 yıl sonu itibariyle mevduat, katılım fonu, emanet ve alacakları zaman aşımına uğrayan vatandaşların listesini açıkladı.


Türkiye Bankalar Birliği (TBB), bankalarda 2012 yıl sonu itibariyle mevduat, katılım fonu, emanet ve alacakları zaman aşımına uğrayan vatandaşların listesini açıkladı.
TBB, üyesi bankalarda 2012 yılsonu itibariyle zaman aşımına uğramış hesapları açıkladı. Bankada parası zaman aşımına uğrayan vatandaşlar www.zamanasimi.org/tbb internet sitesine girerek, bankada unuttukları ve almak için başvuruda bulunmamaları halinde Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilecek paralarının miktarını öğrenebilirler.
Bilindiği üzere, 5411 Sayılı Bankacılık Kanunu’nun 62. maddesine göre, bankalar nezdindeki mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklardan hak sahibinin en son talebi, işlemi, herhangi bir yazılı talimatı tarihinden başlayarak on yıl içinde aranmayanlar zamanaşımına tabi tutuluyor. Söz konusu kanun gereğince, zamanaşımına uğrayan mevduat, katılım fonu, emanet ve alacakların listesi Türkiye Bankalar Birliği internet sitesinde Şubat ayı başından Mayıs ayı sonuna kadar ilan ediliyor.
Bu çerçevede, listede isim ve hesap bilgileri yer alan kişilerin en geç 15 Haziran 2013 tarihine kadar hesaplarının bulunduğu bankanın herhangi bir şubesine geçerli kimlik bilgileri ile başvurmamaları halinde yasa gereği zamanaşımına uğramış olan mevduat, katılım fonu, emanet ve alacakları gelir kaydedilmek üzere Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilecek.
Yorum Yazın
Gönder
Yorumlar
  • Şinasi AKAYÜlkemizde trafik kazaları,doğal afetler,cinayetler,kazalar gibi nedenlerden ölenlerin haddi hesabı yok.Adam bu dünyada değilse devlet neyin ilanını yapıyor.Herkesin vatandaşlık numarası var,hazineye aktarılmadan önce mirasçılarına postayla haber verilemez mi?.21.06.2013 02:21
  • Yılmaz YunusListeye baksam mı acaba, kullanmadığım banka hesaplarıma belki yanlışlıkla para yatıran olmuştur :)08.02.2013 07:08