Bakanlıktan flaş Atakan Kayalar açıklaması

21 Şubat 2020 Cuma - 13:42 | Son Güncelleme : 21 02 2020 - 15:40

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sosyal medyanın ilgi odağı olan filozof çocuk Atakan Kayalar hakkında açıklama yaptı. Bakanlık açıklamasında "Çocuğumuzun, sosyal medya üzerinden saldırıya ve tehditlere maruz kalması, ailemizi derinden üzmekte ve kaygılarını arttırmaktadır" denildi.


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı filozof çocuk Atakan Kayalar hakkında açıklama yaptı. Bakanlıktan yapılan açıklamada duyulan endişeye vurgu yapılarak şöyle denildi: " Bir çocuğumuzun gelişim özellikleri üzerinden yürütülen tartışmalar üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur.
Her çocuğun pedagojik gelişim hızının ve düzeyinin farklı olabileceğini unutmadan, çocuklarımızın üstün yararını ve haklarını gözetmeliyiz.
Çocuklarımızın potansiyelleri, yetenekleri ve davranış biçimleri konunun uzmanları tarafından çok boyutlu ve kapsamlı bir şekilde değerlendirilmelidir.Ancak doğru destek ve yönlendirme ile çocuklarımızın sağlıklı gelişimini sağlamak mümkün olduğundan, bütüncül değerlendirme yapılmadan münferit birkaç video üzerinden çocuğumuza dair beyanların menfi etkileri olacaktır.
Bakanlık olarak, yürüttüğümüz mesleki çalışma çerçevesinde, uzmanlarımız çocuğumuz ve ailesi ile görüşmüştür.
Kendilerine ihtiyaçlarına göre en doğru ve sağlıklı pedagojik yönlendirme ve rehberlik hizmeti sağlanmaya başlanmıştır.
Çocuğumuzun, sosyal medya üzerinden saldırıya ve tehditlere maruz kalması, ailemizi derinden üzmekte ve kaygılarını artırmaktadır.Çocuklarımızın hepimizin ortak sorumluluğu olduğunun bir kez daha altını çizerek; çocuk ve aile ile ilgili çalışmaların sağlıklı yürütülebilmesi için basın kuruluşlarımızın ve sosyal medya kullanıcılarının hassasiyetini beklemekteyiz."
 
BAKAN SELÇUK: ASLA ONAYLAMAYIZ
 
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Atakan Kayalar hakkında Twitter'dan yaptığı açıklamada; "Pedagojik olarak, hiçbir çocuğumuzun sosyal medyada bir tüketim öznesi olarak yer almasını ve onun üzerinden tartışma yapılmasını asla onaylamayız" dedi.