Bakan Ziya Selçuk: Birkaç köy okulunda hasar var

AA |  23 Şubat 2020 Pazar - 12:55 | Son Güncelleme : 23 02 2020 - 12:55

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İran'ın Hoy kentindeki depremden etkilenen Van'ın Başkale, Saray ve Gürpınar ilçelerindeki birkaç köy okulunda ufak çaplı hasar meydana geldiğini söyledi.


Elazığ'a gelen Bakan Selçuk, Vali Çetin Oktay Kaldırım, İl Milli  Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk ve diğer ilgililerin katılımıyla valilikte düzenlenen  eğitim değerlendirme toplantısının ardından, Öğretmen Sıddıka Avar Mesleki ve  Teknik Anadolu Lisesinde telafi eğitimi alan öğrencilerle sohbet etti.
 
Selçuk, çıkışta yaptığı açıklamada, İran'da meydana gelen deprem  dolayısıyla Başkale ilçesinde yaşamını yitiren vatandaşların olduğunu belirtti.
 
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun öncülüğünde, AFAD'ın gerekli  müdahale ve destek çalışmalarına başladığını aktaran Selçuk, şöyle devam etti:
 
"Biz de bu gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Bize ilk ulaşan  bilgilere göre, Başkale, Saray, Gürpınar'daki birkaç köy okulunda ufak çaplı  hasar meydana geldi. Onun dışında bölgedeki diğer okullarımızla ilgili bir  sıkıntı söz konusu değil. Kesin durum yapılacak çalışmalar sonucunda  belirlenecektir. Bu okullarımızda kesin hasar tespiti tamamlanıncaya kadar geçici  süreyle taşımalı eğitim gerçekleştireceğiz. Yani eğitimin aksamaması için her  türlü tedbiri alıyoruz."
 
"Bir eksiğimiz olmaz"
 
Bakan Selçuk, bir gazetecinin, Van'da depremden etkilenen ilçelerde  eğitime ara verilip verilmeyeceğine ilişkin sorusuna, "Şu anda Başkale'deki  eğitim ve öğretim hususunda henüz daha tablo tam netleşmiş değil ama taşımalı  eğitim yoluyla biz her türlü tedbirimizi yarın sabahtan itibaren alabiliriz. O  konuda bir eksiğimiz olmaz. Bu konuyla ilgili İçişleri Bakanımız ve valimizle  temas halindeyiz. Bu konuda aksaklık çıkmaması için ne gerekiyorsa sürdürüyoruz."  yanıtını verdi.
 
  
 
 
 
 
 

ETİKETLER

van deprem son depremler