Bakan Varank'tan CHP'li Özel'e sert yanıt!

AA |  18 Ocak 2020 Cumartesi - 17:08 | Son Güncelleme : 18 01 2020 - 17:08

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in kendisine yönelik ifadeleri için "81 ilde bizi konuşturmayacaklarını iddia etmeler yakışıksız. Türkiye'nin belki de onların hiç duymadığı ilçelerinde, beldelerinde üretim tesisleri açıyoruz, sanayicilerimizle, üreticilerimizle bir araya geliyoruz. Türkiye'ye katma değer kazandırma hususunda zaten vatandaşlarımızla beraber hareket ediyoruz. Dolayısıyla, onların bizi herhangi bir yerde konuşturmamaya gücü yetmez." dedi.


Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, CHP Grup  Başkanvekili Özgür Özel'in kendisi ile Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a  yönelik sözlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Sorumluluk sahibi insanlar olarak nerede ne konuşulacağının bilincinde  olduklarını vurgulayan Varank, görevlerini buna göre yerine getirdiklerini ifade  etti.  Varank, Özel'in ifadelerinin absürt olduğunu belirterek şunları  kaydetti:  "81 ilde bizi konuşturmayacaklarını iddia etmeler yakışıksız.  Türkiye'nin belki de onların hiç duymadığı ilçelerinde, beldelerinde üretim  tesisleri açıyoruz, sanayicilerimizle, üreticilerimizle bir araya geliyoruz.  Türkiye'ye katma değer kazandırma hususunda zaten vatandaşlarımızla beraber  hareket ediyoruz. Dolayısıyla, onların bizi herhangi bir yerde konuşturmamaya  gücü yetmez."
 
Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongresi'nde yaptığı konuşmayı  anımsatan Varank, şu ifadeleri kullandı: "Kongrenin ana paydaşlarından biri olarak önemli katkılar sunduk.  Orada yaptığım konuşmada da Türkiye'de belediyeciliğin nereden nereye geldiğini,  Sayın Cumhurbaşkanımızın siyaset yaparken, Türkiye'ye hizmet etme yolunda neler  yaşadığını anlatan bir giriş konuşmasından sonra Bakanlık olarak akıllı şehirler  konusunda neler yapıyoruz ve bu alanda geliştirdiğimiz teknolojilerle ilgili  bilgilendirmeler yaptım ve bir ufuk, bir vizyon çizdim. Dolayısıyla, yaptığımız  konuşma gayet makul bir konuşmaydı, kimsenin adı da geçmedi, hiçbir partinin adı  geçmedi ama ne demişler 'yarası olan gocunur', demek ki kendileri üzerlerine  alınmış. Üzerlerine alınmaya devam edebilirler. Çünkü biz Türkiye'ye hizmet etmek  yolunda elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz ve bu manada da ne açıklama  yapılması gerekiyorsa bunu da yapmaktan geri durmayacağız."