Bakan Soylu trafik denetimine katıldı

AA |  19 Ağustos 2018 Pazar - 7:34 | Son Güncelleme : 19 08 2018 - 7:36

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde, "Bu bayram ben de trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük" projesi kapsamında yol uygulamasına katılarak çocuklara düdük, tişört ve broşür dağıttı.


Afyonkarahisar'dan helikopterle Sivrihisar'a gelen Soylu ve Emniyet  Genel Müdürü Celal Uzunkaya'yı Vali Özdemir Çakacak, Sivrihisar Belediye Başkanı  Hamid Yüzügüllü, İl Emniyet Müdür Vekili Hakan Yaşar ve protokol üyeleri  karşıladı.
 
Burada vatandaşlarla sohbet eden Soylu, daha sonra Sivrihisar-Ankara  karayolunun 5. kilometresindeki polis uygulama noktasında, "Bu bayram ben de  trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük" projesi kapsamında yol  uygulamasına katıldı.
 
 
Ekipler tarafından kontrol amacıyla durdurulan bir yolcu otobüsüne  binen Soylu, sürücü ve yolculara hayırlı yolculuklar diledi. Soylu, bazı  yolcuların isteği üzerine öz çekim de yaptı.
 
Çocuklara düdük, tişört ve broşür dağıtan Soylu, kendisini bekleyen  vatandaşlarla bayramlaştı, İl Emniyet Müdür Vekili Hakan Yaşar'dan emniyet  tedbirleri konusunda bilgi aldı.
 
 
Yaşar, Bakan Süleyman Soylu'ya, kentte geçen yıl 10 bin 900 yolcu  otobüsünün kontrol edildiğini, bu rakamın, bu ay itibariyle yüzde 450 artarak 49  bin 400'e ulaştığını söyledi.
 
Kurban bayramı süresince kent genelinde bin 292 trafik personelinin  görev yapacağını anlatan Yaşar, kentte meydana gelen ölümlü trafik kazalarında,  alınan etkin tedbirler sayesinde yüzde 20 oranında düşüş sağlandığını bildirdi.
 

ETİKETLER