Bakan Soylu'dan yola çıkanlara önemli uyarı

AA |  20 Ağustos 2018 Pazartesi - 14:57 | Son Güncelleme : 20 08 2018 - 14:57

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Hız limitlerini aşmak, emniyet kemeri takmamak, araç kullanırken cep telefonuyla konuşmak veya mesaj yazmak, bakımı doğru yapılmamış bir araçla yorgun ve uykusuz şekilde yola çıkmak... Lütfen bu bayram, tıpkı sigarayı bırakır gibi bu zararlı alışkanlıklardan da kurtulalım" dedi


 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında,  paylaşmanın, kardeşliğin ve insan olmanın erdeminin hissedildiği Kurban  Bayramı'na ulaşıldığını ve her Kurban Bayramı'nda, başkalarının ihtiyacını  gidermenin ötesinde aslında insanın kendi ruhunun muhtaç olduğu huzuru, faydalı  olmanın ve hayatlara gerçek bir anlam katmanın hazzının yaşandığını belirtti.
 
  "Mutlu etmek ve mutlu olmak" için ne gerekiyorsa içinde barındıran  İslam dininin ve Türk kültürünün hediyesi olan bu bayramın kalpleri şarj ettiğini  aktaran Soylu, Türkiye'nin büyük bir değişime adım attığı şu günlerde  paylaşmanın, el uzatmanın, gülümsemenin ve kardeşliği hissetmenin, yeni dönemin  de mutluluk kodlarını oluşturduğuna dikkati çekti.Soylu, bu mutluluğu ve bayramı hayal edildiği gibi yaşayabilmenin, her  yönüyle insanların dikkatine, sabrına ve sağduyusuna bağlı olduğuna vurgu  yaparak, mesajında şunları kaydetti:
 
 "Her bayram olduğu gibi bu bayram da vatandaşımızın hem asayiş hem de  trafik güvenliğini temin etmek için bütün personelimiz sahada olacaktır. Sadece  trafik güvenliğimiz için 140 bin 481 personelimiz görev yapacak, insansız hava  araçlarından helikopterlere, KGYS sistemlerinden mobil ekipmanlarımıza kadar  bütün teknik imkanlarımızla trafik denetimlerimiz en üst düzeyde  gerçekleştirilecektir. Bütün bunların yanı sıra çok önemli bir denetim gücünü de  sahaya sürüyoruz; çocuklarımız... Bu bayram başlattığımız 'Hatalı Sürücüye  Kırmızı Düdük' kampanyasıyla araç içindeki çocuklarımızı birer fahri müfettiş  olarak görevlendiriyoruz.
 
Hız limitlerini aşmak, emniyet kemeri takmamak, araç kullanırken cep  telefonuyla konuşmak veya mesaj yazmak, bakımı doğru yapılmamış bir araçla,  yorgun ve uykusuz şekilde yola çıkmak... Lütfen bu bayram, tıpkı sigarayı bırakır  gibi bu zararlı alışkanlıklardan da kurtulalım."
 
Soylu, aracın içinde kırmızı bir düdük çaldığında ayağın gazdan  çekilmesi, emniyet kemeri takılı değilse takılması, cep telefonunun yerine  bırakılması veya sağa çekip biraz dinlenilmesi uyarısında bulunarak bunu kişinin  kendisi için değilse bile o düdüğü çalan çocuğu için yapması gerektiğini  vurguladı.
Büyük mutluluklar küçük ihmallere kurban gitmesin." ifadesini  kullanan Soylu, aziz Türk milletinin, dünyadaki bütün Müslümanların, bütün  mazlumların Kurban Bayramı'nı tebrik etti.
 
  

ETİKETLER