Bakan Soylu'dan İmamoğlu ve Yavaş'a sert sözler: "Allah belasını versin" desinler!

AA |  09 Mart 2019 Cumartesi - 12:05 | Son Güncelleme : 09 03 2019 - 14:47

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "İmamoğlu ile Ankara'daki Mansur Yavaş çıksın şunu söylesinler ya; 'PKK lanet bir terör örgütüdür. Bunların da bunların getireceği oyun da Allah belasını versin' desinler. 'Terör örgütü cenazesine giden Sezgin Tanrıkulu'ndan ve onun gibi milletvekillerinden nefret ediyorum. Onlarla aynı parti altında bulunmaktan tiksiniyorum.' Hadi desinler ya." açıklamasında bulundu.


Bakan Soylu, Beykoz'da Karadenizli Derneklerle bir araya geldiği  etkinlikte, Türkiye'nin zayıflatılmaya çalışıldığına dikkat çekerek, "Anadolu'yu  elimizden almaya çalışıyorlar. Zayıflatarak, kendimize olan öz güvenimizi  kaybettirerek, bizi birbirimize düşürerek, Türk-Kürt, sağ-sol, Alevi-Sünni,  laik-dindar, başı açık-başı örtülü, her meselede bizi birbirimize düşürmeye  çalışıyorlar." diye konuştu.
 
"Direnen bir Türkiye var"
 
Son yıllarda ülke üzerinde oynanan oyunlara değinen Soylu, konuşmasını  şöyle sürdürdü:
 
"6-7 yıldır anamızdan emdiğimiz sütü burnumuzdan getiriyorlar. Gezi  olaylarından 17-25 Aralık darbesine kadar, 6-7 Ekim olaylarından 15 Temmuz'a  kadar, 7 Haziran seçimlerinden sonraki çukur olaylarından Irak'ın kuzeyinde  devlet kurma anlayışına kadar, Afrin'de bir terör merkezi oluşturup Türkiye'yi  sıkıştırma anlayışına kadar, Avrupa'dan Türkiye'yi kuşatma anlayışına kadar  söylemleriyle felç etme, yalnızlaştırma anlayışına kadar her şeyi ortaya  koyuyorlar. Hiç vazgeçmediler ama buna direnen bir Türkiye var."
 
Bakan Soylu, geçmişte çekilen sıkıntıları, gelecek nesillerin  çekmemesi için çabaladıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:
 
"Bir derdimiz var bizim. On yıllardır, şu neslin çektiklerini gelecek  nesillerimiz çekmesin istiyoruz. Pürüzsüz bir Türkiye'de yaşasınlar istiyoruz.  Yurt dışına çıktıkları zaman ay yıldızlı pasaportu oradaki gümrük memuruna  uzattıkları zaman, benim ay yıldızlı pasaportumu gören, benim vatandaşımı gören  gümrük memurunun hangi ülke olursa olsun, hangi gelişmiş seviyesi olursa olsun,  ayağa kalkıp saygıyla, hürmetle eğildiği bir Türkiye istiyoruz."
 
"HDP, PKK'nın siyasi koludur"
 
Soylu, "Kandil'i kim idare ediyor? 3-5 tane hayvan mı? Hayır.  Pensilvanya'ya kim ev sahipliği yapıyorsa o şarlatana, Kandil'i de o idare  ediyor. Bu kadar açık ve nettir." ifadesini kullandı.
 
HDP'nin, PKK'nın siyasi kolu olduğunu belirten Soylu, "Parti demek  yanlıştır. Onların vekillerine  milletvekili demek milletvekillerine de  hakarettir, millete de hakarettir. 'Biz PKK'nın siyasi kolu değiliz.'  diyemezler." dedi.
 
Bakan Süleyman Soylu, Millet İttifakı'nın, İstanbul ve Ankara  büyükşehir belediye başkan adaylarına ise şöyle seslendi:
 
"İmamoğlu ile Ankara'daki Mansur Yavaş çıksın şunu söylesinler ya;  'PKK lanet bir terör örgütüdür. Bunların da, bunların getireceği oyun da Allah  belasını versin.' desinler. 'Terör örgütü cenazesine giden Sezgin Tanrıkulu'ndan  ve onun gibi milletvekillerinden nefret ediyorum. Onlarla aynı parti altında  bulunmaktan tiksiniyorum.' Hadi desinler ya."
 
İçişleri Bakanı Soylu, "Tek bir amaçları var. Şehirlerimizin huzurunu  altüst etmek. 'Siz bizi Doğu ve Güneydoğu'da PKK olarak tasfiye edersiniz ha, biz  sizin kalbinize giriyoruz şimdi.' diyecekler, 'büyükşehirlerinize giriyoruz.'  Bunun da truva atı bellidir. Bu kadar açık ve net." açıklamasında bulundu.